Hoşgeldiniz  

İYİ Parti’den Kadın Hakları Gününde anlamlı ziyaret

admin | 05 Aralık 2018 | BÖLGE, Genel, Siyaset, yaşam A- A+

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü  (Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği gün) nedeniyle İyi Parti Edirne İl Teşkilatı tarafından 1999-2004 yılların arasında Anavatan Partisi’nden  İl Genel Meclis Üyesi olan Süheyla Şener Sengelli’ye ziyaret gerçekleşti.

İyi Parti Edirne Kadın Politikalar İl Bşk. Yrd. Duygu Şener ve İYİ Parti Seçimden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mevlude Baş tarafından ziyaret edilen Sengelli’ye 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle çiçek takdim edildi..

1983 yılında siyasete atılan Süheyla Şener Sengelli, Edirne siyasetinde aktif rol aldı. 1999 yılında Anavatan Partisi’nden İl Genel Meclis Üyesi seçilen Sengelli, görev yaptığı süre içerisinde Edirne’ye bir çok önemli hizmetin kazanılmasına imza atan ilk kadın Meclis üyesi oldu. Edirnelilerin hala unutamadığı ilimize büyük hizmetleri olan dönemin Valisi Rahmetli Fahri Yücel’in görev yaptığı (2000-2004) yıllarda İl Genel Meclis Üyeliği yapan ve başarılı çalışmalarından dolayı Fahri Yücel’den Şilt alan Sengelli, Aynı zamanda Edirne’de son Kadın İl Genel Meclis üyesi oldu. Sengelli’den sonra 2004 yılından bugüne kadar Kadın İl Genel Meclis üyesi seçilmedi.

Edirne’de bayan olarak ilk İl Genel Meclis Üyesi olan Süheyla Şener Sengelli ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek burada yaptığı açıklamada; “Öncelikle buradan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum. Böylesine anlamlı bir günde bu nazik ziyaretiniz için Parti’nizin Genel Başkanının da bir kadın olması vesilesiyle Sayın Meral Akşener’e ve İYİ Parti camiasına çok teşekkür ediyorum. Kadınların siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkını elde etmesi; toplumsal hayatta gerçekleşen Atatürk Devrimleri’nden birisidir. Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. 5 Aralık, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Şuna inanmak Iâzımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Ben 1999-2004 yılları arasında Anavatan Partisi’nden Edirne’de İl Genel Meclis Üyesi olarak görev yaptım. Bir bayan olarak o yıllarda memleketim için her türlü fedakarlığı ve özverili çalışmaları severek yaptım. Ülkemizde her alanda kadınlar aktif olarak görev yapmalıdır. Ben tekrar sizlere teşekkür ediyorum ve Bütün kadınların 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.” Dedi.

İyi Parti Edirne Kadın Politikalar İl Bşk. Yrd. Duygu Şener ve İYİ Parti Seçimden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mevlude Baş yaptığı açıklamada; “Gerçek bir demokratikleşme ancak gerçek bir kadın erkek eşitliği ile mümkün olduğunu biliyoruz. Atamızın açtığı yolda ilerleyerek Türkiye’de ki kadınlarımızın mutlu , huzurlu ve refah içinde yaşadığı bir ülke haline getirmeye and içiyoruz. Kadını özgür yapan Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Ziyaretin sonunda Sengelli ve İyi Partililer günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

347 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,2814
EURO 5,9676
BIST 102.715
ALTIN 224,3274

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle