Kariyer Sohbetlerinin İlk Konuğu Vali ŞahinKariyer Sohbetlerinin İlk Konuğu Vali Şahin (4)

 

 

 

 

 

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Bölge Koordinatörlüğünün düzenlediği “Uluslararası Öğrencilerle Hayata Dair” Kariyer Sohbetleri Programının ilk konuğu Edirne Valisi Dursun Ali Şahin oldu.

Devecihan Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Trakya Üniversitesinde eğitim gören uluslararası öğrenciler,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çeşitli idari görevlerdeki kamu görevlileri katıldı. Sohbet havasında sıcak bir atmosferde geçen söyleşiye bazı öğrenciler yöresel kıyafetleriyle iştirak etti. Program sonu kokteylde uluslararası öğrenciler; yerel idareciler, STK temsilcileri ve şehir eşrafından programa katılanlarla tanışma fırsatı yakaladı. Uluslararası öğrenciler ile şehri buluşturmayı hedefleyen etkinlik kapsamında; alanında uzmanlaşmış devlet yöneticileri, akademisyenler, şehir entelektüelleri, iş adamları, gönül insanları, sanatçı ve sporcuların uluslararası öğrencilerle hayata dair söyleşiler yapmaları ve tecrübelerini aktarmaları hedefleniyor.

Kariyer Sohbetlerinin İlk Konuğu Vali ŞahinKariyer Sohbetlerinin İlk Konuğu Vali Şahin (2)

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “YTB tarafından düzenlenen kariyer sohbetlerine davet edilmekten dolayı mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.  39 yıldır devletin çeşitli kademelerinde yöneticilik ve idarecilik yaptım. Son görevimi ise serhat kent Edirne’de yapıyorum. Başarılı olmak için durmadan çalışın, başarının anahtarı çalışmaktır. Hiçbir zaman ümitsiz olmamak lazım. Mutlaka Allah bir sıkıntı verebilir. Ama her sıkıntı ne yapar bir güzellik getirir, bir kolaylık getirir. Her şey insanlara kolay olsa açık söyleyeyim kolayın kıymeti olmaz. İnsanlar bunları yaşayınca kendine çeki düzen veriyor. Bir akan su hep duru aksa, hiç bulanmadan aksa hiç kıymeti harbiyesi olmayabilir. Bazen bulanır ve durularak  gelse, içmeye bile kıyamaz. Hayatta böyle, bu hayatta ümitsizlikte vardır ama insan her şeye rağmen ümitli olmalıdır” dedi.

Konuşmaların ardından yabancı öğrenciler Şahin’e kendi ülkelerine ait hediyeler takdim etti

Kariyer Sohbetlerinin İlk Konuğu Vali ŞahinKariyer Sohbetlerinin İlk Konuğu Vali Şahin (3)

 

 

 

 

 


Kariyer Sohbetlerinin İlk Konuğu Vali ŞahinKariyer Sohbetlerinin İlk Konuğu Vali Şahin (1)


 

 

 

 

 


Kariyer Sohbetlerinin İlk Konuğu Vali ŞahinKariyer Sohbetlerinin İlk Konuğu Vali Şahin (5)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz