Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Meclis Başkanı Fahrettin Çalışkan, Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri, Edirne Ticaret Borsası (ETB)’nı ziyaret etti. KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Başkan Yardımcıları Mehmet İştahlı, Bekir Çizmeli, Yönetim Kurulu üyeleri Yunus Karaca ve İsa Yürdem’in de katıldığı ziyarete, ETB Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım ve ekibiyle sektör ve borsalar arası işbirliğini geliştirme üzerine görüşmelerde bulundu.

“Edirne Ticaret Borsası’nın yatırımlarını Kayseri’de uygulamak için Örnek alacağız”

Edirne Ticaret Borsasının Hububat ve Yağlı Tohumlar, Canlı Hayvan Satış tesisleri ile Lisanslı Depo tesislerinde incelemelerde bulunan heyete Edirne Ticaret Borsası’nın yatırımlarına hayran kaldı. Kayseri Ticaret Borsası olarak Kayseri’de gerçekleştirmek istedikleri Lisanslı Depoculuk, Elektronik Satış Salonu ve Hububat merkezi için Edirne Ticaret Borsası’nı örnek aldıklarını ve bunun için burada olduklarını belirten heyete Borsa Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Balkanı Fedai Canım tarafından çalışmalar hakkında sunum gösterilerek detaylı bilgiler verildi.

ETB’nin çalışmaları hakkında bilgiler alan KTB Heyeti, Kayseri ve Edirne arasında işbirliğinin arttırılması için çalışacaklarını söylediler. Başkan Bağlamış, “ETB Başkanımız Özay Öztürk bey ve ekibine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz. Edirne Borsamız gerçekten üyelerine güzel hizmetler yapıyorlar. Bizde Kayseri Ticaret Borsası olarak, bundan sonraki süreçte işbirliğimizi geliştirmek istiyoruz. Hep birlikte üyelerimize ve ülkemize hizmet edeceğiz” dedi.

Görüşmelerin ardından Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım tarafından Kayseri Ticaret Borsası (KTB) heyetine günün anısına Selimiye Camii motifli ve Edirnekâri işlemeli seramik tabak hediye edildi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz