Hoşgeldiniz  

KİLİTLİ YÜREKLER

Gülay PEKCUR KORUÇ | 28 Ekim 2018 | Yazar


Puslu dağların ardından doğan bir güneş gibidir umut. İçinizi, ayaza kesilmiş gecelerden; sıcacık bir yaz güneşine aktarır. Aslında hep içimizdedir. İçimizdedir de biz onu görmek istemeyiz. İhtiyacımız olduğu zaman da sanki körebe oynuyormuşçasına el yordamıyla bulmaya kalkarız.

            Umut öyle etkilidir ki yanında daha pek çok güçlü arkadaşını da getirir. Sevinç, neşe, sevgi, azim… Bununla birlikte asıl gerçek güç umudun tam içindedir. O da; İNANÇ’ tır. Bir umut ışığının oluşabilmesi; bir şeye, yaşanan duruma veya olguya duyulan inanç ile mümkün olur.

            İnancınızı yitirdiğiniz durumları bir gözünüzde canlandırır mısınız? İnancınız yok olmuş olsa bile hala umut etmeye devam ettiniz mi? Hayatınızın anlarını, anılarını şöyle bir gözden geçirdiğinizde ne görüyorsunuz?

             İçinizden inanmaktan vazgeçtiğiniz durumları geçirirken, çocuğunuzun sınavı kazanamayacağını düşünen oldu mu? Ya da borçlarını ödeyemeyeceğini düşünen? Ya da hayatını yoluna koymak isterken pes eden? Mücadele ettiğini hastalığı yenme inancını kaybeden? … Neden mi bu KİLİT soruları sordum size? KİLİTLİ bir yaşam seçtiğinizi fark etmeniz için. Bu kilitli yaşamı tercih ederken inancınızı ve umudunuzu bıraktığınız için nasıl toparlanacağınızı unutmaya başlıyorsunuz bir yerden sonra. Bundan dolayı kilidi açamıyorsunuz.İnanç ile umut el ele yok olmaya yüz tutuyor yaşamınızda. Haliyle her şeye muhalefet ve aksi bir kişilik olmaya başlıyorsunuz. Çünkü inanmadığınız için aydınlığın adımlarına kaybolursunuz sığ sularda.

            Tek gerçek; yaşadığımız anın ŞU AN olması. Unutmayın ki her şey olması gerektiği gibi olması gerektiği zaman da olur. Bize düşen yegane görev ise; asla umudumuzdan ve inancımızdan vazgeçmemek. Her ne yaşarsak yaşayalım emin olun ki o sizin hayrınıza olacaktır.

            Bu cümlelerimi lütfen düşünün ve tutun sıkıca içinizdeki umudu.

            TIPKI 29 EKİM RUHU GİBİ EŞSİZ BİR UMUT VE İNANÇ TİMSALİ OLUN. ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE AZİZ SİLAH ARKADAŞLARI GİBİ ASLA PES ETMEYİN. ONLAR İNANMAKTAN VAZGEÇSELERDİ, UMUTLARINI YİTİRSELERDİ  BUGÜN BİZ BURADA OLAMAZDIK.

Siz iyisi mi bir daha düşünün.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.   

           

 

626 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle