Hoşgeldiniz  

Kırkpınar Ağası ÇETİN Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştü

admin | 11 Eylül 2017 | Eğitim, Genel, kültürel, Magazin, Sağlık, Siyaset, SPOR, yaşam A- A+

657.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Ahmet Çetin 665.Tarihi Elmalı Yeşil yayla güreşlerini izlemek için gittiği Antalya’da Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Kırkpınar ve Kırkpınar alanı yenileme çalışmaları için görüştü.

Türkiye’nin her tarafında yapılan yağlı güreşlere fırsatlar dahilinde giden ve Kırkpınar Yağlı Güreşlerini temsil ederek tanıtımında katkıda bulunan 657.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Ahmet Çetin hafta sonu Antalya’nın Elmalı Yeşil Yayla ilçesinde yapılan güreşlerine katılarak tanıtımına katkıda bulundu. Özel televizyon kanallarına çıkarak Kırkpınar ve Kırkpınar ağalığının önemine değinen röportajlar veren Çetin güreşlere gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan Edirne ve Kırkpınar için söz aldı. Yapılan görüşmelerde ata sporlarının yaşatılması için tesisleşmeye devam edeceklerini, el birliğiyle ata sporu güreşi için her şeyi yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak “Güreşler için Her şeyi Yapmaya Hazırız” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşme fırsatı bulan 657.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Ahmet Çetin’e ata sporu güreşin korunması için çalıştıklarını belirten Bakan Bak’ın  “2007 -2011 yılları arasında Güreş Federasyon başkanlığı yaptığım için sıkıntılarını çok iyi biliyorum İnşallah bu noktada her türlü desteği vereceğiz, zaten bu işin içinden geliyorum. Yıllarca bu organizasyonları yaptık, yaptırdık, destek olduk. Yağlı güreş kültürümüzü devam ettirmek için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Yağlı Güreş yapan belediyelere de gereken desteği sağlayama devam edeceğiz. Kırkpınar yağlı güreşlerimizin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı 45 milyon TL bedelle devlet yatırım programına girdi. Kültürümüzü yaşatmak, devam ettirmek için üzerimize düşen görevi yapacağız.  Kırkpınar’da olsun,  Elmalı’da olsun diğer bölgelerde yapılan yağlı güreşler, geleneksel olarak devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi köklere bağlı  spor dallarına daha fazla destek verilmesi konusunda talimatı var.   İnşallah bu noktada her türlü desteği vereceğiz, zaten bu işin içinden geliyorum. Yıllarca bu organizasyonları yaptık, yaptırdık, destek olduk.  Bakanlar Kurulu’nda bu işin takibini, yürütülmesini yapıyoruz. Bu geleneğin yaşatılması için çalışacağım Er Meydanı için gereken her şey yapılacak ‘’diye belirti.

Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, “Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile yaptığımız görüşmeler çok güzel geçti. Bakanımızın Edirne’ye ve Edirne halkına çok selamı var. Önümüzdeki günlerde Ankara’da görüşmeye ayrıca davet etti. Bizler ne kadar taşın altına elimizi koymuş isek Sayın Cumhurbaşkanım ve değerli bakanlarımız da bu desteği gösterecektir.” dedi.

 

438 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 4,6794
EURO 5,4552
BIST 95.852,11
ALTIN 191,0817

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle