Hoşgeldiniz  

KIRKPINAR DAVULCULARI VALİNİN KARARINA TEPKİLİ

admin | 14 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN’in mehter takımı kuruluşunda kendilerine görev vermediğine tepki gösteren Kırkpınar davulcusu raman vatandaşları bu kararı doğru bulmadıklarını belirttiler Valilik Mehter Takımında yer alan Sadık Örs, İŞ-KUR’a bağlı oldukları için hiçbir yerde kendilerine iş verilmediğini, bugün  işsiz kaldıklarını belirterek; “  İş Kur’a gittiğimizde  bize “siz  mehter takımında görünüyorsunuz size iş yok” deniyor.

KIRKPINAR DAVULCULARI VALİNİN KARARINA TEPKİLİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Valimiz tarafından biz resmen cezalandırıldık. Biz bu durumda çoluk çocuğumuza ekmek götüremiyoruz. Biz resmen bir paçavra gibi kenarda atılmış olduk.

EKMEK KAPIMIZ KAPANDI

İnsanlık olarak ikinci sınıf muamelesi gördük. Valimiz romanları bu işi kırk yıldan buyana yapanları terk etmiştir. Şu anda okullardan, polislerde öğretmenlerden polis takımı kuruluyor. Şu anda bu mehter takımı oluşmuştur. Bizler hakkımızı istiyoruz. Biz şu anda ne yapacağımızı şaşırdık bizlere işveren yok.

9 AY SÖZLEŞME YAPILACAĞI SÖYLENDİ

Bize sizinle 9 ay sözleşme yapıyoruz dendi. Bu konu da gerçekleşmedi. Biz üç ay kurs gördük bize her ay için 360 lira para verildi. Ondan sonra para filan almadık bizi kapı dışarı ettiler. Bugüne kadar Valimiz bizi hangi göreve gönderilse  tüm arkadaşlarımız o görevi yerine getirdik. Biz bu görevleri paralı parasız yerine  yaptık” dedi

KIRKPINAR DAVULCULARI VALİNİN KARARINA TEPKİLİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

Aynı konu hakkında açıklama yapan mehteran takımından Niyazi Karaçalı 35 kişinin işine son verildiğini halkalarının ayaklar altına alındığını belirterek; “ Bize ödeme yapmasınlar diye mehteran takımına memurlardan eleman alıyorlar. Biz valimizden memurluk değil 9 aylık sözleşme yapılmasını teklif ettik. Bize verilen sözün yerine getirilmesini istiyoruz”

Daha sonra söz alan Roman Derneği Başkanı Fikri OCAK, Edirne  Valisi Dursun Ali ŞAHİN’in kendisine Edirne’de mehter takımı kurabilir miyiz dediğini, kendisinin bu konuda şeref sözü verdiğini, Vali’nin bu kararı onayladığını belirterek, “ Valimiz  bize üç dört ay kursun ardından iş bulacağı vaadinde bulundu.

BURADA MEHTER TAKIMI KURACAĞIZ

Daha sonra Valimizle müftümüzle de görüşme yaptım, bizim işimizi kimin çözeceğini sordum. Hükümet kurulduğu zaman Bu konuyu üst makamlara taşıyacağım. Buradan Cumhurbaşkanıma ,Başbakanıma Kültür ve Turizm Bakanıma  sesleniyorum, Buradaki roman çocukları ve Türkiye Cumhuriyetinin bir ferdi olarak, Biz Edirne’de mehteran olmasını arzuluyoruz. Ben Türkiye Çeribaşısı Fikri OCAK olarak Cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Burada mehteranı kuracağımıza inanıyorum. Sayın Valimize de ilgisi nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

KIRKPINAR DAVULCULARI VALİNİN KARARINA TEPKİLİ (4)

775 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle