Hoşgeldiniz  

KOBİ Destek (nefes) Kredisi programı başlıyor

admin | 22 Eylül 2018 | BÖLGE, ekonomi, Genel, yaşam A- A+

TOBB, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak ve düşük faizle kredi kullandırmak amaçlarıyla hayata geçirilen “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi” Programı başvuruya açıldı.

Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk; “Üçüncüsü gerçekleştirilen “Nefes Kredisi” projesine Edirne Ticaret Borsası olarak destek vermeye devam ediyoruz. TOBB tarafından Türkiye genelindeki her oda ve borsaya belirli bir miktarda kaynak tahsisi gerçekleştirildi. Ancak daha fazla üyemizin krediye ulaşabilmesi için Borsa olarak 7 Milyon TL ek kaynak sağlıyoruz. Üyelerimizden aldığımız gücü, yine üyelerimiz için kullanmaktan memnuniyet duyuyoruz. Projenin ülkemize ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

KREDİ KOŞULLARI

TOBB, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında imzalanan protokol gereğince Borsa üyeleri, bankaların il veya ilçelerde bulunan şubelerinin tamamından başvuruda bulunabilecekler.

Kredi yıllık %22 brüt faiz oranı üzerinden 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli olmak üzere toplam 18 ay vadeli olarak kullandırılacak. Kredinin üst limiti 200 Bin TL olacak.

Başvuru yapacak KOBİ’lerin öncelikle üyesi oldukları oda/borsalardan “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Başvurusu İçindir.” ibareli faaliyet belgesi alması gerekiyor. Bankanın talep edeceği diğer evraklar ile müracaat tamamlanıyor.

Protokol imzalanan bankalar tarafından, KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında herhangi bir masraf veya komisyon talep edilmeyecek.

335 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3194
EURO 6,0716
BIST 91.862,86
ALTIN 213,6774

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle