8 Mart Dünya Kadınlar   Günü nedeniyle  Kocasinan Mahallesi Muhtar Adayı Osman Gazi Sırman; Mahallede ikamet eden kadınlara karanfil verip onların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Muhtar Adayı Sırman’ın bu davranışı mahalle halkı tarafından büyük takdirle karşılandı. Muhtar Adayı Sorman ve ekibi kadınlar gününe olan saygıyı ifade etmek amacıyla mahallede çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını ifade ederek: “Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar günü kutlu olsun.

Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir. Yıllardan beridir bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar hayatın her alanında kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit olunmuştur. Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Nitekim kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatın içinde eşit, onurlu ve saygın bir yeri olması gerekir ve bunun artmasında da herkese büyük görevler düşmektedir. Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır. Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir önemi olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten yine onlardır. Günümüzde kadınlarımızın maalesef hak ettikleri ilgiyi, desteği ve saygıyı yeterince gördüklerinden bahsetmemiz çok zordur. Özellikle kadınlarımıza yönelik insanlık dışı saldırıların, şiddet uygulamalarının, taciz ve tecavüz vakalarının endişe verici bir şekilde arttığı görülmektedir.”dedi.

Edirne Kocasinan Mahallesi muhtar adayı Osmangazi Sırman ve ekibi “Mahalleler güzelleşirse Edirne Güzelleşir” sloganı ile muhtarlığa talip olduğunu açıklayıp Kocasinan mahallesi halkından destek isteyerek seçim çalışmalarına devam ediyor.

 “Tecrübeli ekibimizle Desteğinizi bekliyoruz”

Muhtar Adayı Osman Gazi Sırman’ın Muhtarlık seçimine hazırlandığı tecrübeli ekibi şu isimlerden oluşuyor; “Murat Küçükuğurluoğlu (Doktor-KBB Uzmanı), İlknur Özcan (Güzellik Uzmanı-Güzellik Salonu İşletmecisi), Ayhan Urma (Emekli), Sevil Zeybek Okumuş (Ev Hanımı), Cumhur Ergün (Kuaför), Sebahattin Korkut (Emekli), Murat Top (Matbaa İşletmecisi), Ali Hesap (Site Görevlisi).

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz