Yerel seçimlere 1 aydan az bir zaman kala seçim çalışmaları hızla devam ediyor. Başta Belediye Başkan Adaylığı olmak üzere Muhtarlık seçiminde de çalışmalar Muhtar adayları tarafından gece gündüz demeden sürüyor. Edirne Kocasinan mahallesi muhtar adayı Osmangazi Sırman ve ekibi “Mahalleler güzelleşirse Edirne Güzelleşir” sloganı ile muhtarlığa talip olduğunu açıklayıp  Kocasinan mahallesi halkından destek isteyerek seçim çalışmalarına devam ediyor.

Edirne Ajans Gazetesi Haber Merkezine açıklama yapan Kocasinan Mahallesi Muhtar Adayı Osmangazi Sırman Kocasinan mahallesi sakinlerinin refahı, huzuru ve yaşam kalitesini arttırmak için projelerini açıkladı. Sırman açıklamasında; “Çoğunlukla e-devlet üzerinden halledilen, muhtarlık resmi evrakları, muhtarlıktan alındığında vatandaşlarımızdan hiçbir ücret talep edilemeyecektir. Muhtarlığımıza bırakılan resmi tebligatlar, muhtar tarafından kısa sürede ilgili mahalle sakinlerine dağıtılacaktır. “ dedi.

“Muhtarlık Binası herkesin ulaşacağı noktada olacak”

Kocasinan mahallesinin büyüklüğünün göz önüne alındığında Muhtarlık yerinin mahalle halkının rahat ulaşabileceği bir noktaya alınması için gerekli çalışmaları yapacaklarını da belirten Muhtar adayı Sırman; “Mahallemizde mahalle ve sokak kültürünü oluşturmak adına çocuklarımıza “OYUN SOKAĞI” kurulması sağlanacaktır.  Bunun yanında can dostumuz olan sokak hayvanlarımız için barınma yerleri geliştirilecek, yeterli değilse de arttırılacak ve beslenmelerine katkı sağlanacaktır. Sponsor desteği ile Muhtarlık binası önüne  10 adet bisiklet alarak, kısa mesafelere ulaşım adına mahalle sakinlerinin bisiklet ihtiyaçları karşılanacaktır.” Dedi.

“Maaşımın 200 TL’sini bağışlayacağım”

Muhatlık Maaşının 200 TL’sini  her ay Darüşşafaka, KÖSEV ve bölgemizdeki belli kuruluşlara dönüşümlü olarak bağışlayacağını belirten Sırman, “Bağış makbuzunu da her ay muhtarlık binasına asacağız.” Dedi.

“Altyapı sorunu bitene kadar takipçisi olacağız”

Edirne’nin altyapı olarak en çok sorun yaşayan mahallesi olan Kocasinan Mahallesinin altyapı sorununun çözülene kadar takipçisi olacaklarını ifade eden Sırman; “3 ayda bir Kocasinan Mahallesi Bülteni çıkararak mahalle sakinlerini bilgilendireceğiz.  Kısacası  Kocasinan mahallesinde sorun nerede olursa olsun sonuna kadar takipçisi olacağım” dedi.

“Tecrübeli ekibimizle Desteğinizi bekliyoruz”

Muhtar Adayı Osman Gazi Sırman’ın Muhtarlık seçimine hazırlandığı tecrübeli ekibi şu isimlerden oluşuyor; “Murat Küçükuğurluoğlu (Doktor-KBB Uzmanı), İlknur Özcan (Güzellik Uzmanı-Güzellik Salonu İşletmecisi), Ayhan Urma (Emekli), Sevil Zeybek Okumuş (Ev Hanımı), Cumhur Ergün (Kuaför), Sebahattin Korkut (Emekli), Murat Top (Matbaa İşletmecisi), Ali Hesap (Site Görevlisi).

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz