“20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününü” Doyasıya Eğlenerek Kutladılar

Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürlüğüne bağlı kurumlarda ve çocuk evlerinde kalan çocuklar, Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN’in eşi Melahat ŞAHİN’in himayesinde 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününü kutladı.

Koruma ve bakım altındaki çocuklar (5)

 

 

 

 

 

 

 

Meriç Nehri kıyısındaki Polis Bahçesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Mustafa KARSLIOĞLU, Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, İl Emniyet Müdürünün Eşi Özlem ERDOĞAN, İl Jandarma Komutanı eşi Emine ERSAN, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hicran BALI, Kuruluş Çalışanları ve Çocuklar katıldı.

Koruma ve bakım altındaki çocuklar (1)

 

 

 

 

 

 

 

Programın açılış konuşmasında Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ; “193 Ülke ile birlikte 1990 yılında ülkemizinde imzalamış olduğu Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesine göre; sizler ve tüm çocuklarımız hangi haklara sahip olduğunuzu birazdan izleyeceğimiz animasyon film ile öğrenmiş olacağız. Sizlerin sosyal, milli ve manevi değerlerimiz çerçevesinde yetiştirilmenizi sağlamak öncelikle bizlerin görevidir. Sizler herşeyin en iyisine layıksınız” dedi.

Koruma ve bakım altındaki çocuklar (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuklara ve katılımcılara hitap eden Melahat ŞAHİN ise; “Sevgili çocuklar, sizler hergün biraz daha gelişip büyüyen Türkiye’nin istikbali, gözbebeği ve en büyük sermayemizsiniz. Ülkemizin en büyük gücü genç nesil ve iyi yetiştirilmiş insan profilidir. Başta İl Müdürümüz, Müdür yardımcılarımız, Öğretmenlerimiz ve Hepimiz sizlerin daha başarılı olması için çalışıyoruz. Siz yeterki çalışın, isteyin. Azmin ve çalışmanın önünde engel yoktur” dedi.

Koruma ve bakım altındaki çocuklar (4)

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak söz alan Edirne Vali Yardımcısı Mustafa KARSLIOĞLU’da; “Ülke olarak imzalamış olduğumuz Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesine göre tüm çocuklar eşit ve vazgeçilmez haklara sahiptir. Bu hakları sonuna kadar kullanmanız için sizlere imkan sağlamak bizlerin görevidir. Yaşam, gelişme, eğitim, katılım, ayrımcılığın önlenmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çatısı altında Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, sözleşmenin uygulamasını izlemekten sorumlu koordinatör kurum olarak görevlendirilmiştir. Çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Hepinizin 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününü kutluyorum, sevgi ve mutluluk dolu günler diliyorum” dedi.

Koruma ve bakım altındaki çocuklar (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

Yapılan konuşmaların ardından, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi ile Çocuklara Tanınan Haklar üzerine hazırlanmış animasyon çizgi film sahnelendirilerek çocuklara izletilmiştir.

Yapılan film gösterisi sonrasında, animatörler eşliğinde pasta kesilerek hem Dünya Çocuk Hakları Günü hem de Kasım Ayı İçerisinde doğmuş olan Çocukların doğum günü kutlandı. Katılımcıların Canlı Müzik eşliğinde doyasıya eğlendikleri program sonrasında çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Koruma ve bakım altındaki çocuklar (2)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz