???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

Pazar günleri yapılan üretici pazarına ilgi her geçen gün artıyor.  Per hafta pazar günü geldiğinde Edirneliler köylü pazarına  koşarak köylü kadınlarının yaptıkları  organik yiyecekleri gönül rahatlığı ile alıyorlar. Pazarı Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve yönetim kurulu üyeleri ile  birlikte ziyaret eden, alışveriş yapan  ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, bir hafta önce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan’ın kadınların topladığını  sorunları tartıştıklarını  bunun yararlı olduğunu belirterek, “Bu hafta Pazar alanı daha  düzenli daha hijyen, görüntü  oluşmuş durumda.  Fiyatlar konusunda da anlaşma sağlanmış.  Üretici pazarı kuruluşundan bu yana her geçen hafta daha iyiye gidiyor, pazara halkın ilgisi artıyor.

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

PAZAR DAHA DÜZENLİ HALE GELİYOR

Bayanlar halkın taleplerini dikkate alıyor. Bakıyoruz köylü kadınlarımız ve buradan alışveriş yapan halkımız da memnun. Bizler de  bu mutluluktan payımızı alıyoruz. Annelerimizin yaptığı yiyecekleri satın almaktan haz duyuyoruz. Ben her hafta pazara gelip alışveriş yapıyorum. Edirne halkı da hafta sonlarında bu pazara gelip alışverişini yapmayı alışkanlık haline getirdi.

Köylü pazarına ilgi artıyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

ŞEHİRLİ BAYANLARIN YAPMADIĞI YİYECEKLER VAR

Burada şehirli bayanların yapamadığı yiyecekler var köy ekmekleri tarhana, kuskus, kesme makarna ve diğer özel yiyecekler satılıyor. Pazara gelenler büyüklerinin daha önceki yıllarda yaptıkları gözlemeleri, lokmaları ve benzeri hamur yiyecekleri ve özenle hazırlanmış tatlıları sarma turşu, lokmaları gönül rahatlığı ile alıp evlerinin yolunu tutuyorlar. Pazar günleri Edirneliler için hem nostalji yeni hem de güzel bir alışveriş yeri oluyor. Bayanlarımız burada birbiri ile görüşüp dertleşme imkânı buluyorlar.

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski Edirne Barosu Başkanı İbrahim Karakoç,üretici pazarı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada  böyle pazarların açılmasının yararlı olacağını böylece köylü kadınların da kendi evlerine kazanç sağladıklarını sosyal ilişkilerinin geliştiğini belirterek  kendisinin de Pazar günleri köylü pazarına gelerek alışveriş yaptığını ifade etti.

Köylü pazarına ilgi artıyor (5)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz