Hoşgeldiniz  

Köylülerin ürünleri ülke genelinde pazarlanacak

admin | 15 Aralık 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

özürlüler vakfı (1)

 

 

 

 

 

 

Pazar günleri açılan Üretici ve Köylü pazarını ziyaret eden İstanbul Özürlüler Vakfı Başkanı Seyhan Sandıkyapan İstanbul’dan köylü pazarını ziyaret için geldiğini belirterek, “ Bir proje amacıyla buraya geldik.  Bu aslında vakfın projesi. Kadın ve engelli istihdamına yönelik bir proje bu. Bu pazarda gördüğüm kadarıyla doğal ve katkısız organik ürünler pazarlanıyor. Bu çalışmalar Türkiye genelinde yapılıyor.

Buraya geldiğimizde Belediye Başkanı ile de görüştük. Belediye Başkanımız da bize destek olacak. Burada yönetimle birlikte kadınların istihdamına yönelik bir şey kurmak istiyoruz.

özürlüler vakfı (5)

 

 

 

 

 

 

Bu işi daha profesyonelce yapmak amacındayız. Biz bu pazara ulusal düzeyde deste sağlayacağız. Bu ürünleri bir marka altında toplayıp satış desteğini hedefliyoruz. Amacımız önce İstanbul daha sonra ise ulusal düzeyde Pazar alanı yaratmak olacaktır. Diğer illerden aldığımız ürünleri pazarlıyoruz. Edirne ile de böyle bir uygulamayı başlatacağız. O nedenle buradayız. 13-14-15 tarihlerinde Trakya Üniversitesinde bir özürlüler kongresi yapacağız. Vakfın çalışmalarından en önemli etkinliklerinden birisi İnsan hakları çalışması olacak. Üniversitede hocalarımızın da desteği ile kongreyi burada yapacağız.

Buradaki kadınlarla ilgili sivil toplumlarının gelişip güçlenmesi konusunda çalışmalar yapacağız “ dedi.

özürlüler vakfı (3)

 

 

 

 

 


özürlüler vakfı (2)

 

 

 

 

 

 


özürlüler vakfı (4)

957 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,2949
EURO 5,9997
BIST 102.700
ALTIN 225,4439

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle