Hoşgeldiniz  

Lala Şahinpaşa İlkokulu/Ortaokulu’nda İsmiyle Müsemma Programı

admin | 27 Mart 2018 | Eğitim, Genel, yaşam A- A+

Öğrencilerimizin okudukları okulu içselleştirmelerinde okullarını daha iyi tanımaları son derece önemlidir. Özellikle tarihi ve önemli şahsiyetler ile şehitlerimizin adını taşıyan okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin bu şahsiyetleri daha iyi tanımaları ve tanıtmaları okullarına olan aidiyetlerini güçlendirecek, bu aidiyete sahip olan gençlerimizin okulları ile bağlarını koparmayarak kurumsal kimlik oluşmasını sağlayacak ve öğrencilerimizin birlik ve beraberlikleri pekişecektir.

   Bu kapsamda, İlimiz Lala Şahinpaşa İlkokulu / Ortaokulu yönetici, öğretmen ve öğrencileri tarafından, okulun adını taşıdığı Lala Şahin Paşa’yı anma programı düzenlendi.

Okulun salonunda düzenlenen programa İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, okul yöneticileri ile okulun öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklâl Marşımızın okunması ile başlayan programda, okuldan bir öğrenci Lala Şahin Paşa’yı canlandırarak video gösterimi eşliğinde hayatını anlattı.

Program, öğrenci ve öğretmenlerin hazırlayıp sunduğu şiir ve Türkü dinletisi ile Mehter Marşlarının seslendirildiği müzik korosunun ardından sona erdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, programın ardından, programın hazırlanmasında ve sunumunda emeği geçen herkesi tebrik etti.

714 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3431
EURO 6,0958
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2206

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle