Göreve Başladığı ilk günden bu yana ilçeye yaptığı hizmetlerin yanında Lalapaşa Belediyesi’nin 2 Milyon Liraya yakın eski borçlarını da ödeyerek ilçede 7’den 70’e herkesin takdirini ve desteğini kazanan Şahinşah Lalapaşa’nın Düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümünde basın mensuplarına önemli açıklamalar yaptı. Son olarak ilçeye kazandırdığı Toplantı ve Nikah Salonu’nu basın mensuplarına gezdirip burada açıklama yapan Şahinşah; “Toplantı ve Nikah Salonumuzu bugün itibarıyla Lalapaşa halkımızın hizmetine sunmanın büyük gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Gerçekten Lalapaşa ilçemiz için çok büyük bir ihtiyaçtı. Mevcut Nikah Salonumuz yoktu. Meclis Toplantı Salonunda nikahlarımız yapılmaktaydı. Ama şu anda gerçekten çok güzel bir hizmet alanı ilçemize kazandırıldı.

Belediyemizin alt katını tamamen kendi imkanlarımızla STEAG Rüzgar Güllerinin sponsorluğunda gerçekleştirdik. Sizlerin şahsında STEAG firmasının yöneticilerine teşekkür ediyorum. Lalapaşa’mıza hayırlı olsun. Lalapaşa Belediyesi kendi yağı ile kavrulan ve borcu olamayan bir belediyedir.” Dedi.

“Araç Filozumuz Güçlenmeye devam ediyor”

Şahinşah; Lalapaşa Belediyesi tarafından Devlet malzeme ofisinden satın alınan ama 4 aydır ilçeye teslimi gerçekleşemeyen Cenaze aracının da Belediye Araç Filosuna kısa bir süre içerisinde yeni alınan 2 kepçe ve 1 adet greyder ile birlikte katılacağını ifade etti.     

“Yeniden Aday olacak mı?”

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlerde aday olup olmayacağı sorularına da açıklık getiren Başkan Şahinşah; “Ben bugüne kadar hiçbir göreve talip olmadım. Şu anda karar vermiş değilim. Bizde görevler istenmez, verilir. Şu andaki mevcut siyasi partim İYİ Parti’de görev verilirse Hayır demeyiz. Yavaş yavaş kendimizi inzivaya çekmenin de hazırlığını yapıyoruz. Edirne Belediye Başkan Adaylığına layık görülmek benim kendi şahsıma ve aileme çok büyük bir gururdur. 4 dönemden beri tek bir şaibesiz babadan kalan bize bu siyasi görevimizi en iyi layıkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Ben şu anda Lalapaşa’dayım ve Lalapaşa’nın belediye başkanıyım. 1 dönem daha başkanlık için aday olma konusunda hala karar vermiş değilim. Biz göreve geldiğimiz andan itibaren 1,5 – 2 Milyon civarında borç ödedik ve Lalapaşa ilçemizde önümüzdeki hafta halkımıza bir Hesap Günü” şeklinde toplantı yapacağım ve bu konuda bilgi vereceğim. Ben 4 dönem Belediye Başkanlığı yaptım. Benim bu konuda bir beklentim yok.” Dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz