Lalapaşa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılı İlçede düzenlenen etkinliklerle kutlandı.  Kutlama etkinliklerine,  İyi Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar,  Lalapaşa Kaymakamı Furkan Çakır, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Garnizon komutanı Yasin Atan, Siyasi parti temsilcileri, STK ve Oda yöneticileri ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Saat: 10.30’da Atatürk anıtı önünde başlayan törende ilk olarak Anıta çelenk sunuldu. Ardından Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Buradaki törenin ardından kutlama etkinlikleri Lalapaşa Kapalı spor Salonunda devam etti.

Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan kutlama etkinlikleri kapsamında Lalapaşa Lalapaşa Kaymakamı Furkan çakır, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Garnizon komutanı Yasin Atan, İyi Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, halkı ve öğrencileri selamlayarak kurtuluş bayramını kutladı.

Şahinşah; “Bugün Bu toprakları vatan yapan büyük ecdadımızı anma günüdür.”

Daha sonra günün anlam ve önemini belirten ilk konuşmayı Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah yaptı. Şahinşah konuşmasında; “Bugün 27 Kasım. Bu topraklar üzerinde kirli hesaplar yapan emperyalist güçlere ve onun işbirlikçilerine unutamayacakları bir dersi verdiğimiz gündür bugün. Bugün Lalapaşa’mızın bayramıdır. Hepimize kutlu olsun. Bugün Bu toprakları vatan yapan büyük ecdadımızı anma günüdür. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz milletimizin gösterdiği bu azim, kararlılık ve kahramanlık örneğinden dersler çıkararak geçmişimizi unutmadan geleceğe doğru ilerlemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizin 96. Düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümünü bir kez daha kutlarken başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunarak uzun ömürler diliyorum” Dedi.

Daha sonra konuşan İyi Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar; “Öncelikle Lalapaşa ilçemizin kurtuluşunu 96. Yıldönümünü kutlarım.  Edirne’ye en yakın ilçelerimizden biri olan Lalapaşa geçmişi ile Edirne’nin en eski tarihine sahip olan ilçelerimizden birisidir. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in de tüm Lalapaşa’lı hemşerilerimize selamı var.” Dedi.

Ardından konuşan Lalapaşa Kaymakamı Furkan Çakır; “Öncelikle tüm Lalapaşa’lı halkımızın kurtuluş bayramını cani gönülden tebrik ediyorum. “ dedi.

Konuşmaların ardından Lalapaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Lalapaşa’nın kurtuluşu canlandırıldı. Daha sonra Resim,şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.  Roman Halk Dansları grubunun gösterisi Kurtuluş bayramına damgasını vurdu.  Kurtuluş etkinlikleri Okçu Uğurcan Sugetiren’in gösterisi ayakta alkışlandı. Kurtuluş etkinliklerinin ardından Lalapaşa Belediye binasında kokteyl verildi.

Belediye Başkanı Bülent Şahinşah’ın  Lalapaşa’ya kazandırmış olduğu Yeni Nikah Salonu halkın büyük takdirini topladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz