Lörach Belediye Başkan Yardımcısı Bernhard Escher, Lörrach International Dernek Başkanı Dr. Manfred Raupp ve beraberindeki heyet Edirne’deki bulundukları temaslar kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile görüştü.

Lörach heyeti ETSO'yu ziyaret etti  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Ticari işbirliği imkanlarının görüşüldüğü ziyarette Zıpkınkurt, Edirne ekonomisi hakkında bilgi verdi. Edirne’ de Dünya markalarına üretim yapan tekstil fabrikalarının olduğunu söyleyen Zıpkınkurt, konfeksiyon sektöründe yetişmiş eleman olduğunu  ve  bunun kaliteli mal üretimi getirdiğini söyleyerek, aynı zamanda  İlimizin Avrupa’ya yakın olmasından dolayı lojistik olarak da  avantajlı konumda olduğunu  belirtti. İki ülke arasında ticari köprü kurmaya, ticari konularda işbirliği yapmaya hazır olduklarını da söyleyerek:

“Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapılacak yatırımlarda her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Lörach heyeti ETSO'yu ziyaret etti  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Çin ve Hindistan’dan Almanya’ya gelen ürünlerin kalitesine şüpheyle bakıldığını söyleyen Raupp, Türkiye’de üretilen malların kalitesininde Avrupa daki üretimlerle eş değerde tutulduğunu ve  işbirliği yapmak için bunun güzel bir fırsat olduğunun altını çizdi.

Zıpkınkurt, görüşme sonunda ziyaretlerinin anısına heyete Edirne’ye özgü değerlerden hediye takdim etti.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz