Hoşgeldiniz  

MERAL, “engelliler bir toplumun aynasıdır”

admin | 03 Aralık 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Ak Parti Edirne İl Başkanı Avukat Yasemin MERAL 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında;

Toplumların gelişmişlik düzeylerinin insana verdikleri önemle ölçüldüğünü, gelişen insan hakları anlayışıyla birlikte, engelli bireylerin her alanda herkes gibi özgür ve rahatça yararlanabilmesi gerektiğini hiç bir engellinin ayrımcılığa maruz kalmadan, fırsat eşitliğinden yararlanarak, haklarını kullanabilen bireyler olmalarına imkân vermenin çağdaş devlet kurumlarının en temel amacı olması gerektiğini anlatan Meral; engelli sorunları hakkında yapılan yasal düzenlemelerin hükümetimizin öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

YASEMİN MERAL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplumumuzdaki her bireyin engellilere yönelik farkındalığını arttırması büyük önem taşımakta olup toplumun kendisinden kaynaklanan her türlü engeli fark ederek bu engelleri ortadan kaldırmak için üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurgulayan Meral “Engelliler bir toplumun aynasıdır” dedi.

Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine en derin saygılarımı sunarken, tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, yaşama sevinçlerinin artırılacağı güzel günler dilerim. Dedi.

 

 

 

884 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,2949
EURO 5,9997
BIST 102.700
ALTIN 225,4439

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle