Hoşgeldiniz  

Meriç İlçesinin sevilen ismi Eray Karaca Aday Adaylığını açıkladı

admin | 16 Ekim 2018 | BÖLGE, Genel, yaşam A- A+

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için Meriç Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Meriç İlçesinin eski Belediye Başkanlarından Rahmetli Murat Güler’in torunu,Meriç İlçesinin en büyük toprak işleyen ve yeni çıkan her teknolojiyi önce ilçeye kazandıran rahmetli Hüseyin Karacanın oğlu,Babasından devraldığı görevi başarılı çalışmaları ile daha da büyüterek İlçede birçok iş yeri ve Şirketin sahibi olan ve halen Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi ve sayman Üyesi olan Eray Karaca’ya ilçe halkında da tam destek geldi.

CHP İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile Meriç Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan ilçenin sevilen ismi Eray Karaca; ““SERMAYEMİZ DÜRÜSTLÜK” slogonıyla ben ve değerli arkadaşlarımız ile birlikte hizmete susamış, çağdaş uygarlık seviyesinin gerisinde kalmış, hızla nüfus kaybeden, gençlerini göçe zorlayan, işsizliğin tavan yaptığı, doğduğum ve ölmeyi planladığım, sokaklarında koşturduğum, tarlalarında çalıştığım, aşık olup yuva kurduğum, memleketim olmasıyla her zaman gurur duyduğum, basiretsiz ve iş bilmez ellerde gün be gün küçülen, ilçe olma statüsü elinden alınma tehlikesi ile baş başa kalan şirin ilçem Meriç’i ve Meriç Belediyesi’ni hakettiği uygarlık seviyesine çıkartmaya talibiz.” Dedi.

İlçe Başkanlığında düzenlediği Aday Adaylık açıklama törenine İlçe Başkanı ve çok sayıda partiliyle birlikte vatandaşlar katıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği basın toplantısında konuşan Karaca; “ Ben sözlerime başlarken kısaca kendimi tanıtayım. 1962 Meriç doğumlu olup lise mezunuyum, evli ve iki evlat sahibiyim.

Meriç ilçesinde ve Subaşı Beldesi’nde aynı zamanda Edirne Ticaret Borsası’nda Tarım Ürünleri alım satımı yapan şirketim bulunmaktadır. Ticaretten sonra yapmaktan gurur duyduğum çiftçilikle uğraşmaktayım.

Meriç ve köylerinde geniş bir arazide buğday, ayçiçeği, kanola, ve çeltik ekimi yapmaktayım.

“SERMAYEMİZ DÜRÜSTLÜK” slogonıyla ben ve değerli arkadaşlarımız ile birlikte hizmete susamış, çağdaş uygarlık seviyesinin gerisinde kalmış, hızla nüfus kaybeden, gençlerini göçe zorlayan, işsizliğin tavan yaptığı, doğduğum ve ölmeyi planladığım, sokaklarında koşturduğum, tarlalarında çalıştığım, aşık olup yuva kurduğum, memleketim olmasıyla her zaman gurur duyduğum, basiretsiz ve iş bilmez ellerde gün be gün küçülen, ilçe olma statüsü elinden alınma tehlikesi ile baş başa kalan şirin ilçem Meriç’i ve Meriç Belediyesi’ni hakettiği uygarlık seviyesine çıkartmaya talibiz.

“SERMAYEMİZ DÜRÜSTLÜK” Sloganı ne demek?

Burada kazandığını burada harcamak demek. Kazandığını iş yerleri açarak, ticaret olanağı sağlayarak, iş imkanı ve istihdam yaratmak demek, sermayeni doğduğun ve doyduğun yere Meriç’e harcamak demektir. Biz işe Meriç’i Meriç’te yönetmekten başlayacağız. Yönetimde inovasyon ve yönetişim ilkelerini uygulayacağız. Öyle plansız programsız ben yaptım oldu, yaptım bitti, yaptım gitti işleri tarihe karışacak. Mevcut başkan, önceki başkan bir diğeri eleştirip durdu işittik, dinledik.

Eleştiri en kolay iştir ama biz eleştiri için değil çözüm için buradayız. Kırarak, gererek, küstürerek değil sorarak tartışarak ve fikir üreterek çözeceğiz.

İşimde gösterdiğim ticari karakter uygulayacağımız siyasetin referansıdır. Doğduğum yere yatırım yaptım ve gençlerimiz için iş olanağı, vatandaşlarımız için hizmet sağladım. Şimdi Meriç^te bizden önceki yöneticilerin ticari ve siyasi olarak yetersiz kaldığı koca koca kapıları ben ve arkadaşlarımı teker teker açacağız.

Meriç’in Cumhuriyete gönül vermiş değerli insanları;

Sizi, Cumhuriyet kalesini kaybettiğimiz yerden sosyal demokrat belediyecilikle tanıştırmaya davet ediyorum. Tarım ve hayvancılığa destek olarak, içerisinde global ürün ekimi konusunda danışmanlık dahil tüm tarım ve hayvancılık konuları ücretsiz olarak öğrenip uygulayacakları bölgenin ilk ve örnek olacak Tarım ve Hayvancılık merkezi haline getirmek..

Bu icraatların oluşmasında gerek sivil toplum kuruluşlarından ve üniversitelerden destek alıp projelerimizin oluşmasında ve gerçekleşmesinde ortak bir akıl ortaya koyacağız.

Belediye Başkanlığı geçim kapısı değildir. Oy kullanacak vatandaşlarıma şimdiden tavsiyem, aday adayları arasında belirlenecek başkan adaylarında işine gücüne bakılmalıdır. Koltuğa oturup yalnızca gelecek başkanlık maaşını düşünen aday olmamalı.

Siz o makama seçeceğiniz başkan adayınızın dürüst, samimi ve içten olup olmadığına, çalışkan planlı düzenli disiplinli olup olmadığına da dikkat ediniz. Meriç’imizin belediyeden beslenen değil, belediye

ve faaliyetlerini besleyen bir ekibe ihtiyacı vardır. O ekip Cumhuriyet müjdesi, halk güvencesi ile Cumhuriyet Halk Partisi ile geliyor. Siyasetin en büyük gayesi halkına hizmet etmektir. DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM ve HAZIRIM. Sermayemiz Dürüstlük, dürüst olan mutlaka kazanır.” Dedi.

813 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle