Hoşgeldiniz  

Meriç’te İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı

admin | 12 Mart 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, kültürel, Sağlık, yaşam A- A+

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı Gerçekleştirildi.

, Meriç Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü 97. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programına Meriç Kaymakamı Erinç DEMİR,Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük,Küplü Belediye Başkanı Salih Derin,  Meriç Ziraat Odası başkanı Ömer Ergin, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Sağlam, STK ve Oda temsilcileri, Öğretmen ve öğrenciler ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kavaklı Hürmüz ve İbrahim ATAŞ Ortaokulu İngilizce Öğretmeni İpek ŞANLI tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti.

Edirne Milletvekilleri Rafet SEZEN, Doç.Dr. Sayın Okan GAYTANCIOĞLU ve Sayın Erdin BİRCAN 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma çerçevesinde göndermiş oldukları mesajları tüm salona okundu.

İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında ortaokul kategorisinde birinci olan Kavaklı Hütmüz ve İbrahim ATAŞ Ortaokulu öğrencisi Melis Aleyna ERSOY okuduğu İstiklal Marşının ardından salonu adeta büyüledi.

Mehmet Akif ERSOYun eseri olan Safahattan bir bölüm okunma yarışmasında birinci olan Meriç Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep OLÇER Safahattan bir bölüm okudular. Akabinde katılımcılara Mehmet Akif ERSOY’un hayatını anlatan slayt gösterisi izletildi.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı, Kavaklı Hürmüz ve İbrahim ATAŞ öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisiyle devam etti.

Dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini Kaymakamımız Sayın Erinç DEMİR takdim ettiler.

 

520 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3908
EURO 6,0819
BIST 89.503,97
ALTIN 214,0315

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle