???????????????????????

 

 

 

 

 

 

RECEP  GÜRKAN“BİZİ BİZ YAPAN ORTAK DEĞERİMİZDİR”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Mevlid Kandili nedeniyle Saraçlar Caddesi’nde Edirnelilere kandil simidi ikram etti. Kandillerin, milli ve dini bayramların Türk Milleti’nin ortak değerleri olduğuna değinen Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak milleti millet yapan bu ortak değerleri korumaya ve yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen Kandil Simidi ikramına Mevlid  Kandili’nde de devam edildi.  Selimiye Cami, Eski Cami, Üç Şerefeli, Mevlana Camileri ile Saraçlar Caddesi başta olmak üzere Edirne’nin 24 mahallesinde 15 bin adet kandil simidi ikram edildi.

???????????????????????

 

 

 

 

 

 

Saraçlar Caddesi’nde Edirnelilerin kandillerini kutlayarak, vatandaşa kandil simidi ikram eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kandillerin, dini ve milli bayramların milleti millet yapan ortak değer olduğunu söyledi.

Türk Milleti’ne ait bu ortak değerleri Edirne Belediyesi olarak korumaya ve yaşatmaya çalıştıklarını ifade eden Gürkan, “Biz çok güzel bir ülkede yaşıyoruz. Dün Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 85 yıldönümüydü, bugün de Mevlid Kandili… Hepsi de bizi biz yapan ortak değerlerimiz. Bu ülkede yaşayan hiçbir vatandaşımız, bizi biz yapan bu ortak değerden vazgeçmez, kimse de bu milleti ortak değerleri üzerinden ayrıştırmaya kalkmasın. Türk halkı, Türk milletini ayrıştırmaya çalışanlara bu anlamda en güzel cevapları vermiştir, vermeye de devam edecektir” dedi.

Tüm Müslüman Aleminin Mevlid Kandilini kutlayan Gürkan, “Bazen niye Atatürk diyorlar; en güzel cevabı bugün kutladığımız Mevlid Kandili’dir. Bizim için bu ülkede özgürce nefes aldığımız her gün ‘Atatürk’ demektir; Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesi ‘Atatürk’ demektir; Mevlid Kandilinin kutlanması ‘Atatürk’ demektir; minarelerden ezanların okunması ‘Atatürk’ demek. Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman Türk askerleri sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nde kandillerimizi de bayramlarımızı da özgürce kutluyor, ibadetlerimizi özgürce yapıyor, bayrağımızı da özgürce dalgalandırıyoruz. İyi ki bu büyük Türk Milleti’nin bir bireyiyiz, iyi ki bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nde özgürce yaşıyoruz” diye konuştu.


???????????????????????

 

 

 

 

 


???????????????????????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz