MHP Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu düzenlediği basın toplantısında; “Yerel seçim süreci Genel Merkezimizden geçen hafta gelen genelge doğrultusunda partimizde başladı. Aday Adaylarının başvurularını almaya başladık. 15 Kasım 2018 itibarıyla Yönetim kurulumuzda görev alan arkadaşlarımız, İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi ve Belediye Başkan Adayı Adayı olacak arkadaşlarımız istifalarını verdiler. Bugün de birkaç kişi verecek ve akşam toplantı yapıp onların kararlarını alacağız ve Genel Merkezimize göndereceğiz. Daha sonra süreç 15 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek. Biz en son Uzunköprü ilçesine gittik. Orada adaylarımız belli oldu. Daha Sonra Meriç’e gittik. Orada iki beldemiz var ve orada da adaylarımız belli oldu. Akabinde İpsala’ya geçtik. Orada da 3 tane Belediye Başkan Adayımız var.  Orada ki beldelerde bulunan adaylarımızın da tespitini yapıyoruz. Akşam da Havsa ilçesindeydik. Orada da Belediye başkan adayımız var. İl Genel Meclis adaylarımız var. Onlarla görüştük. Hangisinin seçileceğine kararımızı vereceğiz.  Biz öncelikle Teşkilatlarımızı denetliyoruz ve adaylarımızı belirliyoruz.”dedi.

“Recep Kozan bu harekette 1971 yılından bu yana emeği geçen değerli bir ağbimizdir”

Bir gazetecinin, Edirne Belediye Başkan Adayı olarak Halk Eğitim Müdürü Recep Kozan ve Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin isimlerinin konuşulduğunu belirtmesi üzerine açıklama yapan İl Başkanı Ferhatoğlu; “Recep Kozan bu harekette 1971 yılından bu yana emeği geçen bir ağbimizdir. Eğitime büyük katkıları olan değerli bir insandır. Kısa bir süre sonra aday adaylığını açıklayacağını tahmin ediyoruz. Onun aday adaylığını açıklaması bizi son derece mutlu eder. Genel Başkanımızın söylediği kriterlere de uyan bir isimdir. Şu anda bir tek bayan adayımız var. Başka da müracaat olmadı. Neticede 15 Aralık 2018 tarihine kadar süremiz var. Bunu da belirleyecek olan Genel Merkezdir. Biz sadece tavsiye niyetinde kararımızı sunacağız.”dedi.

“Biz halkımızdan teveccüh ve oy bekliyoruz”

Bu seçimde partimizin başarılı sonuç alacağına eminiz. Biz sahada geziyoruz ve bu seçimde daha iyi oy alacağız. Oy oranımızı daha da yükselteceğiz. Genel Başkanımızın da çok güzel açıklamaları oluyor. En son grup toplantısında da hepimizi izledik ve gördük. Mesela bir fesli hoca var. Onunla ilgili Genel başkanımızın açıklamaları çok açık. 9 Kasım tarihi manidardır. Bu tarihte kesinlikle bu ziyaret yanlıştır. Bizler her zaman Atatürk tarafında olduk. Türkiye tarafındayız. Hiçbir zaman seyirci olmadık. Bizler bağımsızlıktan yanayız. Bu konuda vatandaşlarımız Sayın Genel başkanımızın en son grup toplantısında yaptığı konuşmayı izlerlerse bize hak vereceklerdir. Biz halkımızdan teveccüh ve oy bekliyoruz” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz