Kurultay çalışmaları için Genel Merkez tarafından Iğdır’a görevli olarak gönderilen ve orada beyin kanaması geçiren CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan (59),  Uçak Ambulansla Ankara İbni Sina Hastanesine sevk edilmiş ve tedavisi burada devam etmişti. 4 aydır yoğun bakımda tedavi gören Milletvekili Bircan’ın vefatı sevenlerini yasa boğdu.

Edirne’nin Enez İlçesine bağlı Hasköy’de 1959’da doğan Erdin Bircan, İstanbul Hasköy Lisesinde okuduğu yıllarda gençlik hareketlerine katıldı. Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunan ve Özel sektörde yöneticilik yapan Bircan evli ve iki çocuk babasıydı.

25 ve 26. Dönem CHP Edirne Milletvekilliği görevini yapan ve bölgenin sorunlarını T.B.M.M’ne taşıyan Bircan verdiği mücadele ve hizmetlerden dolayı Edirnelilerin sevgisini kazanan önemli bir isim olmuştu.

Bircan’ın cenazesi 19 Kasım 2018 Pazartesi günü Selimiye Camii’nde kılınacak olan öğlen namazına müteakiben Enez – Hasköy mezarlığına defnedilecektir.

Kılıçdaroğlu Edirne’ye geliyor”

Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Levent Gök, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin de katılacağı belirtildi.

Oğlu Eren Bircan acısını şu satırla paylaştı; “4 aydır süren mücadelede yenik düştük. Onur, gurur ve erdemi bize hergün yaşatan babamız Erdin Bircan’ı kaybettik. Babamızın, son yolculuğu büyük sevdası Edirne’de olacaktır. Saat ve yeri daha sonra bildireceğiz”.

 

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’DAN ERDİN BİRCAN’A BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, İbni Sina Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Edirne Milletvekilimiz Erdin Bircan’ın hayatını kaybetmesine ilişkin paylaşımda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Edirne Milletvekilimiz Erdin Bircan’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun” dedi.

  

GÜRKAN, BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Uzun süredir hastanede yaşam mücadelesi veren CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan hayatını kaybetti. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Çok değerli dostumu, yoldaşımı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim. Erdin Bircan’a Allah’tan rahmet; yakınlarına ve tüm Edirne Halkı’na sabırlar diliyorum” dedi.

Taklaşık 4 ay önce geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastanede yaşam mücadelesi veren CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın hayatını kaybettiğini belirten Gürkan, “Edirne’de ikinci dönem milletvekilliği görevini yürüten Sayın Erdin Bican’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Çok değerli dostum, yoldaşım Erdin Bircan maalesef hayata gözlerini yumarak yaşam mücadelesini kaybetti. Yaşamını Atatürk ilke ve devrimleri ışığında Edirne ve Türkiye’nin geleceği için adayan Erdin Bircan’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Edirne Halkı’na başsağlığı diliyorum. Değerli dostum, yol arkadaşım toprağın bol; mekanın cennet olsun. Sen Edirne Halkı’nın kalbinde yaşmaya devam edeceksin” dedi.

Gürkan, Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın cenazesinin 19 Kasım Pazartesi Günü Selimiye Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Enez Hasköy Mezarlığı’na defnedileceğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Adayı CHP’li Muharrem İnce twitter hesabından yayınladığı mesajda;

“Edirne Milletvekilimiz, yol arkadaşım Erdin Bircan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun.” Dedi.

 

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu yayınladığı mesajda;

“Başın sağolsun Edirnem…
Çok değerli abim görev arkadaşım Edirne milletvekilimiz Erdin BİRCAN vefat etmiştir.
Cenazesi, 19 Kasım Pazartesi günü (yarın) Edirne Selimiye Camiinde kılınacak öğle namazını takiben Edirne Enez Hasköy’de defnedilicektir.
Ne çok işimiz vardı Edirnemiz için bitlikte yapacağımız, çok koşturacaktık daha ülkemiz için partimiz için omuz omuza.
“Her ölüm erken ölümdür” derler ama seninki çok erken oldu sevgili abim…
Ruhun şad, mekanın cennet olsun değerli yol arkadaşım benim.” Dedi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal yayınladığı mesajda;” Edirne Milletvekilimiz Sayın Erdin Bircan‘ın vefatını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Sayın vekilimize Allah’tan rahmet; ailesine ve Edirnelilere başsağlığı ve sabırlar diliyorum.” Dedi.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yayınladığı mesajda; “4 aydır verdiği yaşam savaşını kaybederek hayata gözlerini yuman koca yürekli vekilimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.Erdin Bircan Vekilimize Allahtan rahmet ailesine sabır diliyoruz.Başımız sağ olsun” dedi.

 

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğoğlu yayınladığı mesajda; “Gözleri hayata sevgiyle bakan, pırıl pırıl bir kardeşimizi, Edirne Milletvekilimiz Erdin Bircan’ı kaybettik… Geçirdiği beyin kanamasının ardından uzun zamandır verdiği yaşam mücadelesini malesef kaybetti, başımız sağolsun, mekanı cennet olsun.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya twitter hesabından yayınladığı mesajda; “CHP Edirne Milletvekilimiz Erdin Bircan’ı kaybettik. Sevgili ailesine, partimize ve tüm sevdiklerine başsağlığı diliyorum… Işıklar içinde uyu yoldaş… “

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yayınladığı mesajda; “Geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’a Allah’tan rahmet niyaz ediyor, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.” Dedi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan twitter hesabından yayınladığı mesajda; “Çok üzgünüm. Allah rahmet etsin. Buluşana kadar elveda kardeşim”

Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran Yayınladığı mesajda; “Değerli Abimiz, Yol Arkadaşımız, Edirne Milletvekilimiz Erdin BİRCAN’ın 4 Aylık Yaşam Mücadelesini Kaybettiğini Üzüntüyle Öğrenmiş Bulunmaktayız.  Ailesinin, yakınlarının ve Edirne’mizin Başı Sağolsun.
Allah Mekanını Cennet Eylesin.” Dedi.

 

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin yayınladığı mesajda; “Değerli Edirne Milletvekilimiz Erdin Bircan geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi görmekte olduğu hastanede yaşam savaşını kaybetmiştir.
Ailesine, yakınlarına ve Edirne’mize baş sağlığı dilerim.
Mekanın cennet olsun.” Dedi.

Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen yayınladığı mesajda; “CHP Edirne Milletvekilimiz ERDİN BİRCAN’ı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Mekanı cennet olsun.. Eşine ve evlatlarına başsağlığı ve sabır diliyorum..” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz