Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Rusya ile yaşanan uçak krizi konusunda bedeli ne olursa olsun ‘dik duruşun’ süreceğini ifade ederek, ‘Şimdi Rusya ile ilgili kriz var., Bu millet çok krizler atlattı. Rusya ile olan krizi de atlatacaktır. Yeter ki istiklaline, istikbaline, hürriyetine ve bütünlüğüne asla leke getirmesin” dedi.

Sağlık Bakanı Bursa  Milletvekili  Mehmet Müezzinoğlu, çeşitli açılışlara katılmak  için  geldiği Edirne’de  AK Parti  İl Başkanlığını da ziyaret etti.

Burada toplanan partililere bir konuşma yapan Bakan Müezzinoğlu , son günlerde Rusya ile yaşanan uçak krizine  değinerek, Türkiye’nin  bu türde çok bedeller ödediğini ve çok krizler attığını  ifade etti.  Müezzinoğlu, bu krizde de bedeli ne olursa olsun  kararlılığın süreceğini kaydederek “Şimdi Rusya ile ilgili bir kriz var.  Milletimiz bugüne kadar çok krizler atlattı. Rusya ile olan krizi de en kısa sürede  atlatacaktır. Yeter ki istiklaline, istikbaline, hürriyetine ve bütünlüğüne asla leke getirmesin.

MÜEZZİNOĞLU “Bu millet Rusya krızini atlatacak (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HER ZAMAN GEREKENİ YAPARIZ  

Biz bu anlamda bedeli ne olursa olsun, dik ve mert dururuz. Bu bedelleri de milletimizle beraber aşarız. Bu süreçlerden arzu ediyoruz ki. Sağ duyu  ile davransınlar, istiyoruz ki yaptıkları yanlışları daha yanlışlara götürmesinler. Şimdi bizim sınırlarımızı aşan bir uçak, uyarıldığı halde ‘ben yine aşarım’ dediği an sorun bitmiştir. Gereği yapılır ve gereği yapıldı. Yarın gerekirse yarın da yapılır. Ben 1970’li yılların sonlarında Ege Denizinde Yunanlılarla sorunumuz vardı. Sismik araştırma  gemisi Ege Denizi’nde ‘araştırma yapamaz, vururuz’ diyordu Yunanlılar. Bu gelişmeler üzerine  Demirel’in bir cümlesi vardı: ‘Horan’ın kılına dokunanın canına dokunurum’ derdi. Bu milletin kılına dokundurtmayız. Sağ duyunun hâkim olmasını istiyoruz ama haklarımızdan ve geleceğimizle ilgili hiçbir süreçte zafiyet göstermedik, göstermeyiz” diye konuştu.

YURT DIŞINDAN DOKTOR GELMESİNİ İSTİYORUZ

Konuşmasının ardından gazetecilerin yabancı hekim konusundaki sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’de 20 bin uzman, 10 bin de pratisyen hekim açığı olduğunu  anımsatarak,, ‘Turkuaz kartın yasal alt yapısını şekillendirdiğimizde o konuda çözülmüş olacak. Yurt dışından doktor gelmesini istiyoruz,  bunun yolunu  açıyoruz. Onların da yasal düzenlemeleri bitince birikimi iyi olan, asgari bazda bizim standartlarımız düzeyinde veya daha üstü tıp eğitimi almış olanlar, ülkemizde hekim olarak çalıştırabiliriz. Şuanda bizim 20 bin uzman, 10 bin pratisyen hekim açığımız var. Ne kadar geleceğini görelim, örneğin 5 bin gelsin alalım” değerlendirmesinde bulundu.

MÜEZZİNOĞLU “Bu millet Rusya krızini atlatacak (3)

 

 

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanlığını İl başkanlığı ziyareti sırasında konuşan İl Başkanı Yasemin Meral, Edirne’ye büyük hizmetlerin verildiğini onun için bakanlara Edirneliler adına teşekkür ettiğini belirterek, “ ben kısa süredir partimde İl Başkanlığını yürütüyorum. Bana arkadaşlarım bize teşkilatçılığı Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu öğretti dediler. Biz birlikte başarılı olmayı Bakanımız sayesinde öğrendik. Son seçimde tüm teşkilatlarımız birlikte çalışarak, Türkiye’de tek başımıza iktidar olmayı başardık.” Dedi.

BAŞARILI OLMAYI BAKANIMIZDAN ÖĞRENDİK

Daha sonra söz alan Edirne Ak Parti Milletvekili Rafet Sezen,1 Kasım seçimlerinde Türkiye çapında başarıyı yakaladık bundan mutluyuz zaman su gibi akıyor. Milletvekili seçildiğimden bu yana Edirne’ye defalarca geldim fakat teşkilatlarımızla bir araya gelemedim. Çünkü Ankara da yoğun işlerimiz var. Bakanımız her zaman yanımızda her zaman görüşme imkânımız oluyor. Ben henüz Ankara’yı öğreniyorum. İnşallah görevimiz süresince Edirne’ye yararlı hizmetler yaparız. Bu arada Sağlık Bakanımıza da teşekkür ediyorum.

MÜEZZİNOĞLU “Bu millet Rusya krızini atlatacak (1)

 

 

 

 

 

MÜEZZİNOĞLU “Bu millet Rusya krızini atlatacak (2)

SAĞLIK BAKANIMIZDAN BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK

Ben daha önceki seçimde Sağlık Bakanımızın Edirne’den aday olmasını istemiştim. Bakanımız buradan Milletvekili gösterilmedi Bursa’dan gösterildi. Bakanımız hiçbir zaman Bursa’ya gitmedi her zaman bizim yanımızda oldu. Bunu  farklı bir düşünce ile söylemiyorum.  Ne zaman arasam Sağlık Bakanımıza ulaşıyorum. Edirne’mizin sorunları ile ilgileniyor. Biz üç Trakya Milletvekilleri olarak, birlikte hareket etme kararı aldık. Bunda bakanımızın rolü çok fazla bakanımız her zaman bizlerin yanında olacaktır. Trakya’da bir ilke gerçekleştirmek amacındayız .

AK PARTİYİ TRAKYADA  HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ

Bundan sonra yapılacak ilk seçimde yani yerel seçimlerde AK Partiye beklenen yere taşımak için mücadele edeceğiz. Trakya’nın %60’ı sağ görüşlü olmasına karşın CHP %57 oy aldı. Bunun nedenlerini araştırıyoruz. Bunu geri nasıl döndürürüz diye inceleme yapıyoruz. Önümüzdeki seçimde Edirne, Uzunköprü ve Keşan Belediyesini kazanma projelerini yapıyoruz. Ben her zaman sizlerle birlikte olacağım. Bakanımız da bizlere her zaman destek verecek.  Bakanımız Edirne’ye büyük yatırım yaptı Edirne ve Meriç devlet hastaneleri hizmete girdi. Edirne Devlet hastanesi 5 yıldızlı bir otel gibi. Allah Bakanımızdan razı olsun. Uzunköprü Hastanesinin de inşallah 2016 yılında temelini atacağız. Lalapaşa, İpsala Keşan hastanelerinin yapımları sürüyor. Bakanımız ayrıca Karaağaç köprüsünün yapımı Bakanımız sayesinde gerçekleşti. Lalapaşa bölgesinde 50 bin dönümlük alanı sulayacak göletlerin yapılmasında da bakanımızın büyük desteği oldu.” Dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz