Hoşgeldiniz  

 Firmanızın Tanıtımı için BİZ VARIZ...                              Edirne AJANS Medya Grubu                                       0 284 214 24 04 - 225 00 25

TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN

Muhtarlıklarda yüzlerce tebliat

admin | 30 Aralık 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Edirne mahalle muhtarlıklarında yüzlerce tebligat zarfı birikiyor. Gelen tebligat zarflarının çoğu ceza ve borçları içeren duyuru zarflarından oluşuyor. PTT memurları kısıtlı kadrolarına rağmen vatandaşlara mektup ulaştıracağı yerde daha çok borç ve muhakeme duyurularını kapsayan zarfları iletmek zorunda kalıyor.

Muhtarlıklarda yüzlerce tebliat

 

 

 

 

 

 

Vatandaşlarca hoş karşılanmayan bu tür duyurularda adreslerinde bulunmayan vatandaşların kapılarına “ Muhtarlıklarda zarfınız var” diye bildiriliyor. Vatandaşlar daha sonraları bu zarflarını muhtarlıklardan alabiliyor.  Böylece muhtarlıklara her gün onlarca tebligat geliyor, Bunların genellikle amme alacakları ve trafik suçlarını kapsayan tebligatlar olduğunu belerten Fatih Mahalle Muhtarı Bilal Ürer “ bunları imza karşılığı alıp sahiplerine duyurmak da bizler için zor oluyor. Bu tür duyurular vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanıyor. Bazı vatandaşlar bu konuda bizlerle de tartışıyor. Aslında biz muhtar olarak adreslerinde bulunmayan zarfları almak muhafaza etmekle mükellefiz, bu bizim görevimiz. Postacılar da adreslerinde bulamadıkları kimselerin posta ürünlerini bize teslim ediyor. Son aylarda bu tür zarfların sayısında büyük artış var. Her ay yüzlerce zarf birikiyor. Bunların bazılarını sahipleri alıyor. Çoğu bizde kalıyor. Bizler bu zarfları üç ay bekletiyoruz daha sonra bekletme zorunluluğumuz yok. Ya imha ediyor ya da bir yanda bir süre daha biriktiriyoruz. Bu tür işler içinde genellikle borçların tebliğ edildiği bilgiler olan zarflarla uğraşmak bizleri de üzüyor. Bu konuda yapacak bir şey yok. Özellikle trafik suçlarını kapsayan borç tebliğ zarflarında son aylarda gerçekten büyük artış var. Vatandaşlarımızın Trafik kurallarına riayet etmelerini kuralları ihlal ederek zarara girmemelerini öneriyoruz. Trafik suçlarındaki cezalar oldukça yüksek bunun önüne geçmek için izlenecek tek yol kuralarla uymaktır. Bizler de vatandaşlarımıza bunu öneriyoruz. Böylece hem onlar ceza yemekten hem de postacılar ve bizler tebligat takibi yapmaktan kurtulmuş olacağız” dedi.

646 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7862
EURO 4,6653
BIST $9.835
ALTIN 162,8286

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©