Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı mustafa-helvacıoğlu-keşan-belediye-başkanı-4-300x146.jpg

Keşan belediye başkanı MUSTAFA HELVACIOĞLU mazbatasını alarak  görevine başladı. Keşan’da Milletvekili Fatma AKSAL’ın öderliğinde  yapılan başarılı seçim çalışmalarıyla Keşan’ın AK Belediyecilikle tanışmasını sağlayan Mustafa Helvacıoğlu  mazbatasını alarak  göreve başladı.

Fatma Aksal; “Artık Keşan’a hizmet zamanı”

Keşan Belediyesi önünde düzenlenen devir teslim törenine AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, İl Başkanı İlyas Akmeşe, İlçe Başkanları, Parti yöneticileri ve yüzlerce Keşan’lı katıldı.  Keşan’lılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “İnşallah kazanan Keşan olacak. Az önce Mehmet başkanım görevi devretti. 15 yıl Keşan’a

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı mustafa-helvacıoğlu-keşan-belediye-başkanı-10-300x146.jpg

hizmet etti. Bu makamlar ve mevkiler geçici.Bir gün bizim makamlarımız ve mevkilerimiz de gidecek. Önemli olan arkada bir hoş seda bırakmak. Ben bu anlamda Mehmet başkanıma çok teşekkür ediyorum. Mustafa başkanımızın şahsında hepinizi tebrik ediyorum. Bir milletvekili ve sizin bir evladınız olarak bölgeye çok güzel hizmetler yapabiliriz. Ama biz hizmet yerelde başlar, kalkınma yerelde başlar diyen bir partinin mensuplarıyız. Ben her zaman söyledim .Mustafa başkanımın her zaman yanında olacağım. Ankara’dan üzerimize düşen ne görev varsa kesinlikle yapacağız. Artık birlik ve beraberlik zamanı ve Keşan’a hizmet zamanı diyorum.” Dedi.

 

Daha sonra Yeni Başkan Mustafa Helvacıoğlu, Milletvekili Fatma Aksal, İl başkanı İlyas Akmeşe ve beraberindekiler Keşan Belediye Başkanlığı Makamına doğru hareket etti.  Helvacıoğlu’nu  Başkanlık makamı girişinde  Keşan’a 15 yıl görev yapmış önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve eşi karşılayıp çiçek takdim etti.

Mustafa Helvacıoğlu; “Bu bir nöbet değişimidir”

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı mustafa-helvacıoğlu-keşan-belediye-başkanı-5-300x146.jpg

Sevgi, dostluk, barış ve mutluluğun yaşandığı devir teslim töreninde Önceki dönem Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Yeni Başkan Helvacıoğlu’na makamını devretti. Bu esnada Yeni Başkan Mustafa Helvacıoğlu, Özcan’ı yanına davet ederek günün anısına basına dostluk ve hatıra pozu verdi. Burada bir konuşma yapan Yeni Başkan Helvacıoğlu; “Sevgili Başkanım 15 yıl görev yaptı. Burada sizden sayın başkanıma çok büyük bir alkış rica ediyorum. Bundan sonraki yaşamında kendisine başarılar diliyorum. Bundan sonra da bizlere her daim yardımları ve fikirleri ile ağbilik yapacağında hiç kuşkumuz yok.  Bir Keşan Belediye Başkanı olarak tarihe girmiştir. 3 dönem ciddi bir dönemdir. Bu 3 dönemde eşinden,işinden, arkadaşlarından vakit bırakarak Keşan’ın ve halkın sevdalısı olmuştur. Ben de 3 dönem boyunca Ticaret ve Sanayi Odası’nda kendisi ile çalıştım ve birbirimize her zaman sevgi ve saygı çerçevesinde destek verdik. Hakkım helal olsun. Bana koltuğu devretmesine de vesile olan tüm halkımı da buradan sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu bir nöbet değişimidir. Kısmet bizlereymiş.Mehmet ağbimize de bundan sonraki yaşamında başarılar dileyerek bu kocaman çiçeği takdim etmek istiyorum. Bu kocaman çiçeğin yanından dünyadaki bütün çiçekler kendilerine armağan olsun” Dedi.  

Daha sonra Mehmet Özcan’a Mustafa Helvacıoğlu tarafından Yaşam boyu Onur plaketi verildi.

Özcan; “15 yıl önce Mustafa’dan devralmıştım, Mustafa’ya devrettim”

Seçim kazanmanın çok güzel bir şey olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Mehmet Özcan; “Ben cani gönülden yeni Belediye Başkanımıza ve ekibine Allah Keşan’ımıza daha güzel şeyler yapmayı nasip etsin. Hayırlı olsun. Ben yine Keşan’da tek başına başım dik, anlım açık gezip dolaşacağım. Sizlere başarılar diliyorum.”dedi.

Keşan Belediyesi Devir Teslim Töreni

Posted by Mustafa Helvacıoğlu on Wednesday, 10 April 2019

Özcan, 15 yıldır gururla ve onurla taşıdığı Keşan Belediye Başkanlığı rozetini yakasından çıkararak yeni başkan Mustafa Helvacıoğlu’na taktı. Böylece, 15 yıldır Keşan’da Belediye Başkanlığını yürüten Mehmet Özcan başkanlık görevini Mustafa Helvacıoğlu’na resmen devretmiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz