Hoşgeldiniz  

 Firmanızın Tanıtımı için BİZ VARIZ...                              Edirne AJANS Medya Grubu                                       0 284 214 24 04 - 225 00 25

TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN

ÖĞRENCİLERİN UÇURTMA KEYFİ

admin | 01 Mayıs 2013 | Genel

AW000626

 

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği, Edirne Belediye Başkanlığı’nın desteğiyle bir ‘Uçurtma Şenliği’ düzenledi. Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda okuyan öğrencilerin de destek verdiği şenlikte öğrenciler doyasıya eğlendi.

Edirne merkezde eğitim veren Mimarsinan Ortaokulu, Ferah Ortaokulu, 50’inci Yıl Ortaokulu ve Fevzipaşa İlkokulu’nda öğrenim gören yaklaşık 100 öğrenci, Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği öncülüğünde düzenlenen Uçurtma Şenliği’nde unutamayacakları bir gün geçirdi. Demirhanlı Köyü Merası’nda yapılan etkinlikte öğrenciler, uçurtmalarını, gökyüzünde uçurmanın keyfini sürdü.

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı, konuyla ilgili yatığı açıklamada, şehir merkezinde boş alan bulamadıkları için etkinliklerini Demirhanlı Köyü’nde yaptıklarını belirtti. “Çocuklarımız bir gün de olsa uçurtma heyecanını ve mutluluğu yaşasın istedik” diyen Şallıi açıklamasında şu ifadele yer verdi:

“Derneğimiz insan odaklı çalışmalar gerçekleştirdiğinden hedef kitlemiz çocuklarımız ve gençlerimizdir. Onlara sahip çıkmalıyız. ‘Çocuklarımız ve gençlerimiz yarınlarımızın geleceği’ anlayışı içinde hareket edip onların; devletine, bayrağına, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olmasını istiyoruz. Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği, Yaşadığımız ülkede kimsenin etnik kimliğine dinine bakmaksızın hepimiz kardeşiz anlayışı içinde çalışmalar yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerinde bizleri her zaman destekleyen Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’na teşekkür ediyoruz.”

Yaklaşık iki saat boyunca uçurtma uçuran öğrenciler daha sonra piknik yaparak etkinliği sonlandırdı.

1098 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR down
EURO down
IMKB down
ALTIN down

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • “Yaşam AVM” YAŞAM’a Savaşı Veriyor “Yaşam AVM” YAŞAM’a Savaşı Veriyor
  EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / [email protected]..
 • Başbakan onuruna Kahvaltı Başbakan onuruna Kahvaltı
  Ak Parti İl Yönetimi tarafından Başbakan Erdoğan on...
 • MHP Adaylarını Açıkladı MHP Adaylarını Açıkladı
  2014 MAHALLİ İDARELER SEÇİMİ ADAY TAKDİM TOPLANTILARIND...
 • Gözlükte Kemik Çerçeve Modası Geliyor Gözlükte Kemik Çerçeve Modası Geliyor
  EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / [email protected]..
 • SON DAKİKA..! AK Parti’nin Edirne Adayı Prof.Dr. AHMET GÜNŞEN..! SON DAKİKA..! AK Parti’nin Edirne Adayı Prof.Dr. AHMET GÜNŞEN..!
  EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / [email protected]..
Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©