Gurbetçilerin yurt dışına çıkışlarında rahat etmeleri ve bekleme sürelerini uygun bir alanda geçirmeleri için Edirne Valiliği tarafından yapılan araç parkı uygulaması tüm gurbetçilerde büyük sevinç yarattı.
Tatilini Ülkemizde geçiren gurbetçilerin geldikleri ülkelerine dönüş yolculuğu büyük bir hız kazandı. Özellikle her yıl Kapıkule Sınır Kapısında meydana gelen Gurbetçi yoğunluğu çilesi Edirne Valisi Ekrem Canalp’in talimatıyla yapılan Otopark Uygulaması ile sona erdi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı gurnetçiler-kapıkule-otopark-2-1024x683.jpg


Kapıkule Sınır Kapısında 45 Dönümlük alana kurulan ve 1750 araç kapasitesine sahip parka giriş yapan Gurbetçilerimiz sıra numarası alıp, geçiş sırası gelene kadar dinlenme imkanına sahip oluyor.
Edirne Valiliğinden yapılan açıklamada; “Valimiz Sayın Ekrem Canalp’in talimatı ile Kapıkule Sınır Kapısında 45 dönümlük alanda kurulan ve 1750 araç kapasitesine sahip parkta, girişte sıra numarası verilen gurbetçilerimiz işlemlerinin başlayacağı süre boyunca dinlenip, İnternet bağlantısı, tuvalet, çocuk oyun parkı, televizyon ve okuma köşesi gibi sosyal imkanlardan da ücretsiz olarak faydalanabilecekler.” denildi.
Yurt dışına çıkış yapacak olan Gurbetçilerin bu uygulamadan büyük memnuniyet duydukları ifade edildi. Edirne Valisi Ekrem Canalp’e ve emeği geçen herkese teşekkür eden Gurbetçimiz; “Devletimiz bizi düşünmüş ve bu güzel uygulamayı hayata geçirmiş. Umarız daha da geliştirilir. Yurt dışına çıkarken devletimizin bizi unutmayarak bize bu hizmeti sunması çok güzel bir davranıştır. Umarız bundan sonraki yıllarda da devam eder.” dediler.
Ağaç Dikilip Gölgelik yapılsın”
Sosyal medyadan Edirne Valiliği hesabına çeşitli yortumlar yapan Bazı Gurbetçi vatandaşlar; Park Alanında ağaç dikilmesini veya gölgelik yapılması talebinde bulundu. Havanın sıcak olaması nedeniyle güneşin altında beklemenin zor olduğunu ifade eden Gurbetçiler, “Herşey iyi güzel ya madem yaptınız ağaçta dikin yada gölgelik yapılsın. Bu millet sıcağın güneşin altında bekletmeyin.” ifadesine yer verdiler.