Edirne’ye alışveriş için gelen Yunanistan ve Bulgaristan vatandaşların Yeni yılını kutlamak için kentin çeşitli yerlerine Yunanca ve Bulgarca yazılı pankartlar asan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a Edirne’li Pazarcılardan da tam destek geldi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ilimiz ekonomisini geliştirmek için yaptığı çalışmaları takdir eden Pazarcı esnafı, “Kimse bizim ekmeğimizle oymasın. Biz ekmeğimizin peşindeyiz. Esnafın ağbisi olan ve bizlere her zaman sahip çıkan Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ı sonuna kadar destekliyoruz.” mesajı verdi.

 

Edirne Pazarcılar Odası Başkanı Şeref Hasır 'in Basin açıklması… "Pankart tartışmaları sona ersin…Esnaf iş yapamaz hale geldi"

Posted by Necmi Engin on Wednesday, 16 January 2019

 

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Edirne Pazarcılar Odası Başkanı Şeref Hasır konuşmasında; “Bizler pazarcı esnafı olarak çok büyük zorluklar altında çalışan emekçileriz. Günlük yaşayan, sıcak, soğuk, kar, kış demeden halkımıza hizmet vermeye, evimizin. Çoluk çocuğumuzun nafakasını çıkarmaya gayret ediyoruz. Bildiğiniz gibi ülkemizde çok ciddi ekonomik sıkıntılar vardır. Edirne’mizde her kuruluş kendine düşen görevi yerine getirmek için canla başla çalışıyor ve Edirne’lilerin kazancı artsın diye uğraşıyorlar.  Edirne Belediyesi de bu kurumlardan birisidir. Edirne Belediyesi yabancı turistlerin anlayabileceği hitap etmek suretiyle, Türk milletinin konukseverliğini, samimiyetini yansıtan afişler hazırlamıştır. Bu çalışmalar, turistlerin ilimize daha fazla gelmesinde büyük katkı sağlamıştır. Ticaretimiz artmıştır ve yüzümüz gülmüştür. Günlük siyasi polemikler yaratılarak Edirne’mize zarar vermemeliyiz. Herkes ekmeğinin ve evine bir lokma daha fazla götürmenin peşindedir. Biz pazarcı esnafı olarak Edirne Belediyesini ve başkanımız Recep Gürkan’ı bu içten samimiyetinden dolayı tebrik ediyor ve sonuna kadar destekliyoruz.” Dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz