Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın kentin çeşitli yerlerine astırdığı, Yeni yıl kutlama mesajının yer aldığı Yunanca ve Bulgarca afişlerde Edirne’nin isminin “Adrianoupolis”  olarak yazılmasını önce takdir eden daha sonra sosyal medya ve basın yoluyla sert bir şekilde eleştiren bazı kesimlere Edirne Pazarcılar Odası Başkanı Şeref Hasır tepki gösterdi.

“Pazarcıların abisi Gürkan’ın çıktığı yolda sonuna kadar yanındayız”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Edirne için yaptığı hizmetleri bugüne kadar yakından takip ettiklerini, Gürkan’ın özellikle başta pazarcı esnafı olmak üzere Edirne’deki tüm esnaflarımıza her türlü desteği sağladığını vurgulayan Başkan Hasır açıklamasında; “Sayın Başkanımızın bu tür girişimlerinin esnafımıza, Yunan ve Bulgar vatandaşlara çok faydası olmuştur. Biz esnaf olarak bunun faydasını gördük. Görmeye de devam ediyoruz. Komşu ülkelerimiz Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen vatandaşlarımızı mutlu etmek için Belediye Başkanımız iyi bir çalışma yaptı. Bu tür çalışmaları diğer odalar ve STK’lılardan da bekliyoruz. Burada Sayın Başkanımızı kimsenin yıpratmasına izin vermeyeceğiz. Değerli belediye başkanımız pazarcıların abisi adam gibi adam Recep Gürkan’ın bu çıktığı yolda sonuna kadar yanındayız. Esnafın yaşaması için yapılan her çalışmada bizler de gerekli desteği vermeye devam edeceğiz.” Dedi.

“Bizim sevdamız, bizim derdimiz esnafımızın yaşaması”

Göreve geldiği ilk günden bu yana esnafla beraber olan, esnafın sorunlarına her zaman çözüm bulan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın esnaf ve Edirneliler olarak her zaman destekçisi olmaya devam edeceklerini ifade eden Şeref Hasır; “Bizim sevdamız, bizim derdimiz esnafımızın yaşaması, Bakın zar zor geçinen evine ekmek götüremeyen esnafımız bu soğuk kış gününde dahi mücadele etmeye devam ediyor. Komşumuz Yunanistan ve Bulgaristan vatandaşlarının bizden yaptığı alışverişler ile esnafımız nefes alıyor. Böylesine önemli bir dönemde onları memnun etmek için iyi bir girişimde bulunan Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ı diğer kurumlar da örnek almalı. Tekrar Sayın Başkanımıza esnafımıza sahip çıktığı ve verdiği destek için teşekkür ederiz.” Dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz