Hoşgeldiniz  

Pekcanlı; “Kurultay’a Edirne olarak karşı çıktık”

admin | 08 Ağustos 2018 | BÖLGE, Genel, Siyaset, yaşam A- A+

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı düzenlediği basın toplantısında Havuz medyasının Dolar ve Euro’nun CHP’nin kurultay yapmamasından dolayı çıktığını belirten haberlerine havuz medyası işi gücü bıraktı ve bu tür haberlere ağırlık vermeye başladı.

 “Kurultay için yeterli imza toplanmamıştır”

Kurultay süreci ile ilgili açıklama yapan Pekcanlı; Biliyorsunuz 16 Temmuz tarihi itibarıyla partimizde bazı arkadaşlar kurultay yapılması için imza süreci başlattılar. Bu süreç resmi olarak 6 Ağustos’ta bitti. Bu süreç içersinde CHP Genel Merkezine 618 imza teslim edilmiştir. Bunlardan 4’ü telefonla fotoğrafı çekilerek geldiği için kabul edilmemiştir. 4 tane mükerrer imza vardır ve verilen imzalar 610’a düşmüştür. Bu 610 imzadan da 5 tanesi partimizden daha önce istifa etmiştir. 31 kurultay delegesi  imzasını geri çekmiştir. 569 imza ile kurultay talebi MYK’da kabul görmemiştir. Biliyorsunuz salt çoğunluğun 1 fazlası olması lazım. “ dedi

Türkiye’nin, CHP’den daha çok AKP’lilerin konuştuğu bir sürece girdiğini ifade eden Pekcanlı; “Dünden itibaren vatandaşlar Euro’nun 6, Doların da 5 liralarda olduğunu yeni yeni fark etmeye başladı.Ülkenin gerçek gündemi buyken biz kendimizi CHP’nin kurultayına endeksledik. Bu süreci CHP kendi içinde atlatacaktır. Toplanan 569 imza ciddi bir imzadır.  Her ne kadar salt çoğunluk sağlanmamış olsa da Genel Merkezin üzerinde duracağı bir rakamdır. Genel Başkanımız da bunu değerlendirecektir.”dedi.

“Edirne örgütü olarak böyle bir süreçte kurultaya karşı çıktık”

Geçtiğimiz  10 Temmuz Salı günü CHP İl Binası toplantı salonunda CHP’nin bütün ilçe başkanları, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları başkanları, İcra kurulu, saymanı, sekreteri, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızla uzun bir  toplantı yaptıklarını belirten Pekcanlı; “  Bu toplantıda herkese söz verdik. Herkes fikrini ve görüşünü açıkladı. Buradan % 80’e yakın çıkan sonuç “böyle bir süreçte partinin olağanüstü kurultaya götürülmemesi” oldu. Bugüne kadar partimiz zarar görmesin diye sessiz kaldık. Ama bize de bu konuda acımasızca saldırdılar. Ben bunu kesinlikle affetmiyorum. Biz 10 Temmuz Salı günü toplantı yaptık, imza kampanyası da 16 Temmuz’da başladı.” dedi.

“Biz Türkiye’de iller arasında en çok oy alan ilk üç örgütten biriyiz”

CHP’nin Türkiye’de iller arasında en çok oy alan ilk üç örgütten biri olduklarını ifade eden Pekcanlı; Biz her kararı alırken örgütümüze danışmadan alamayız, böyle bir lüksümüz yok. Ben 41 yaşındayım, 23 senedir bu parti içinde aktif siyaset yapıyorum. Bu partinin de bana öğrettiği kültür; “Bu sorumluluğu da tek başına almamam”dır. Hiçbir zaman da keyfi bir şey bu partide uygulamadım. Biz 6 kurultay delegesi ve 2 milletvekilimizle beraber Edirne’den değişimle ilgili, olağanüstü kurultayla ilgili yani 4 milletvekili 1 kurultay delegesiyle beraber 5 imza, benimde dahil olduğum 3 delege. Bu 3 delegeden 1 tanesi Uzunköprü ilçe Başkanı’dır. Okan vekilimizle beraber imza vermedik. Verenler de vermeyenler de bu partinin öz evladıdır. CHP’de örgütün kararını açıklayacak kişi il başkanıdır. Örgüt bana “kurultay olmasın”  yetkisi verdi bende bu yönde imza atmadım ve bunun arkasındayım. Gerekirse bunun hesabını bütün örgüte veririm. Sosyal medyada bu tür olur olmaz haberlere artık on verelim.” Dedi.

“Yerel seçimlerde 9-0 yapacağız”

Yerel seçimlerde bütün hedeflerinin Başta Edirne ve Keşan olmak üzere bütün ilçelerde 9-0 yapacaklarını belirten Pekcanlı; “Bundan sonra Yerel seçimlere bütün örgütümüzle odaklanıp gece gündüz çalışacağız ve inşallah bütün ilçeleri alıp 9-0 yapacağız. ”dedi.

Enez’de ki AK Belediyeciliğin aldığı katkı paylarından haberiniz var mı?

Enez’de bazı yolların asfaltlandığını, taş döşendiğini ve bazı yolların yapılmadığını ifade eden Pekcanlı; “Bakın arkadaşlar Enez Belediye Başkanı yapmadığı yolları yapmak için bütün yazlık sahiplerinden 1.000’ner lira talep ediyor. Enez’de 70-80 m2 eve ruhsat almak için 2.500 ila 3 bin lira arasında Abdullah Bostancı para talep ediyor. Bu vatandaşların çoğu da Edirnelidir. 3 Bin liraya kadar Ruhsat parası alıyorsun o da yetmiyor, İktidar partisi belediyesi olduğun halde Biner lira da yol yapmak için  katkı payı adı altında ücret istiyorsun. Gidin Yayla’ya bir bakın. Altyapı ile ilgili bir sorun var mı yada başka bir şey var mı? Enez’de 6 bin konut var ve konut başına biner lira para istiyorsunuz. Buyrun size AK Belediyecilik.”dedi.

“Şadan Şimşek’in açıklamalarını kınıyorum”

Eski Milletvekili Şadan Milletvekili’nin yaptığı yazılı basın açıklamasını bir milletvekiline yakışmayan hareket olarak değerlendiren Pekcanlı;  “Eğer ben Genel seçim sürecinde istifa edip Milletvekili adayı olsaydım ben şu an milletvekiliydim.  Şadan Şimşek dikkate alınacak bir isim değildir. Beni genel seçimlerden önce aday olmak için aradı. Tabi olamayınca saldırmaya başladı. Başta Şandan Şimşek olmak üzere herkes haddini bilmelidir. Ankara’dan atıp tutmaya gerek yok. Onu da bilen biliyor. Bu partiyi kimse karalayamaz.” Dedi.

604 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle