Hoşgeldiniz  

Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

admin | 10 Nisan 2018 | Genel, yaşam A- A+

Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş yıldönümü kutlama programı çerçevesinde Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törene Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu,  Siyasi Parti İl Başkanları, STK ve Oda temsilcileri, Emniyet teşkilatı, Bulgaristan’dan gelen polis şefleri ve personeli katıldı. Anıta çelenk sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve ardından istiklal marşının okunmasıyla devam etti.

 

“İlimizdeki tüm okullar güven altında”

Burada bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Kurt, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimlerini güvenli bir şekilde almaları için gerekli tedbirler alınarak okullarımızın ve öğrencilerimizin güvenliği büyük bir özenle takip edilmektedir. İlimizde bulunan her okulumuzda bir irtibat görevlisi, ayrıca okul güvenlik ekipleri, görünür-görünmez ekiplerimizle okul, aile ve polis işbirliği ile çocuklarımızın güvenliğini tehlikeye sokacak her türlü unsur uzak tutulmaktadır. Ayrıca Göçme kaçakçılığı , uyuşturucu ile mücadele ve tüm kaçakçılık konuları, asayiş olayları titizlikle takip edilmektedir.” Dedi.

 

“MOBESE kameralarını arttırıyoruz”

İlimizde bulunan MOBESE kameralarının sayısı da attırılacağını belirten Kurt; “Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde yürütülen çalışmaların Mayıs ayı sonunda tamamlanmasıyla ilimiz daha güvenli bir hale getirilecektir”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın da  işaret ettiği gibi bunların inlerine girildi”

Türk tarihinde görülen en büyük ihanet şebekesi olan FETÖ yapılanmasının teşkilatımıza da büyük zararları olmuş ve buna bağlı olarak içimizdeki hainlerin de temizlenmesi amacıyla da yapılan çalışmalar neticesinde önceki yıllara göre yaklaşık yüzde 22’lik mevcudiyetimizde azalma olmuştur. Bunlar bizim mazeretimiz değil, biz bunlara rağmen elimizden geldiğince bütün gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Fetö yapılanmasından bahsedecek olursak, bunlarla ilgili mücadelemiz bitmeyecek.  Bu bizim için görev ve sorumluluğumuzdur. Ancak biz bu makam ve görevlerden gidecek dahi olsak, içimizde emekli olana ağabeylerimizde var, biz de emekli olsak bu mücadelenin peşini bırakmayacağız. Ülkemizin, milletimizin ve çocuklarımızın geleceği açısından bu mücadeleyi yürütmeye devam edeceğiz.  Büyük ölçüde emniyet teşkilatında temizlikler yapıldı. Ancak içimizde da hala kripto olarak ortaya çıkartılmamış olan FETÖ’cüler olabilir. Bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da işaret ettiği gibi bunların inlerine girildi. İnlerine de girilmeye devam ediliyor. Her gün bunlar deşifre ediliyor. Yakalarına yapışıp, adalet önünde bunların hesabı soruluyor. Ancak buna rağmen daha halen beyinlerini bunlara teslim eden robotlaştırılmış hale getirilmiş bu haşhaşilerden bu tehlikenin farkına varıp da bunlardan kopamayanların olduğunu görebiliyoruz.  Bunlara bu sümüklü Fetöş yemin ettirmiş, bir şey yaptırmış, bunlarda bunlara inanarak hala devletine gelip devletin şefkatine adaletine sığınmaktan çekiniyorlar. Şeytansı bir insanın verdirdiği yeminin, sözün geçerliliği olamaz. Bu insanlara da buradan bir öneride bulunmak istiyorum. Bunları er geç  tek tek inlerine girip cehennemin dibine de gitse oradan bulup getireceğiz. Hesabını onlara soracağız. Biz bunları ortaya çıkardıktan sonra ‘Ben pişman oldum, ben hata yaptım’ demenin pek bir geçerliliği olmaz. Ben hırsızı suçüstü yakalamışım, yakaladıktan sonra hırsız ‘Ben pişmanım, teslim olmaya geldim’ demesinin bir anlamı olmaz. Ben suçüstü yapmışım. İşim bitmiş. Önemli olan insanlarda samimiyet göstergesi, pişmanlık göstergesi, onu adalet birimlerimiz muhakkak takdir edecektir. Bunları ortaya çıkartmadan kendiliğinden gelen devletine teslim olması ve adaletine teslim olması bildiklerini anlatması, bu samimiyet ölçüsü de o şekilde değerlendirilecektir. Ancak bunlar hiçbir şey yapmamış, kuyruğunu kurtarmaya çalışmış, biz tepesine binmişiz, kuyruğunu kaptırdıktan sonra ‘ben pişmanım, ben pişmanlık istiyorum demesinin ne derece geçerli olacağını yargı mensuplarımız mutlaka değerlendirecektir” dedi.

Türk Polis Teşkilatının 173 kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Edirne Polis Bahçesinde düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

 

330 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3431
EURO 6,0958
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2206

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle