Trakya Birlik 2017/2018 İş Yılı seçimli Olağan Genel Kurul toplantısı Edirne Mimar Sinan Spor Salonunda gerçekleşti.

Geçtiğimiz Yıl Kasım Ayında Trakya Birliğe bağlı 48 Kooperatifin 2017/2018 iş yılı Olağan Genel Kurul toplantılarının yapılmasının ardından, Birliğin 2017/2018 iş yılı Olağan Genel Kurul toplantısı büyük bir katılımla gerçekleşti.

Saat: 10:30’da başlayan Toplantıya Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Başkan Vekili Hilmi Kahraman, Genel müdür Hakan Çalen, Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Kooperatif Başkanları ve Müdürleri ile Trakya Birlik Üyeleri ve delegeleri katıldı. Trakya Birlik’te görev yaptığı süre içerisinde başarılı hizmetlere imza atan Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen’in veda konuşması Genel Kurul toplantısına damgasını vurdu.

 “Rafet Sezen’den veda konuşması”

2003 yılından bu yana Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanlık görevini yürüten Rafet Sezen yaptığı veda konuşmasında; “Birliğimizin yükselen hizmet ve ticari kapasitesinin gelecek yıllarda daha da artan bir ivmeyle sürdürülmesi, Bu yolda Birliğin ihtiyaç duyduğu yatırımlar ve yapısal dönüşümün ortak odaklı kooperatifçilik faaliyetlerimizin aksatılmadan gerçekleştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu çerçevede içinde bulunduğumuz ekonomik koşullar ve yatırım iklimi herkesin malumlarıdır. Bu gerçekler ışığında bahsettiğimiz dönüşüm ve gelişimin büyük bir kararlılıkla aynı zaman da özen, temkin ve basiretle gerçekleştirilmesi Kurumumuzun geleceği açısından kritik bir anlam taşımaktadır. Değerli Hazırun uzun bir süredir çoğunuzla paylaştığım ve herkesin bildiği üzere 2003 yılında yine sizlerin güveni ve desteğiyle bu salonda seçildiğim görevime yine bugün sizlerin huzurunda veda ediyorum. Çok şükür ki görevimi teslim edeceğim iş yılında Trakya Birlik Tarihinin en yüksek karlılık rakamına eriştiğimiz başarılı bir iş yılına imza atmış olmanın ve uzun yıllardan sonra ilk defa ortaklarına kar payı dağıtıyor olmanın mutluluğu ve gururunu yaşayarak huzurlarınızdan ayrılıyorum.” Dedi.

“Birliğimiz Türk kooperatifçiliğinin yüz akıdır.”

Trakya Birliğin Türk Kooperatifçiliğinin yüz akı olduğunu belirten Sezen; “Trakya Birlik Sizlerden aldığı destek ve güvenle kurumsal kapasite ve imkanlarını daha büyük hizmetler sunmak adına gelişim ve dönüşüm sürecini bilinçli ve istikrarlı şekilde sürdürecektir. Bu hedef doğrultusunda Birliğimiz etrafında daha çok kenetlenmeli daha çok sahip çıkmalıyız. Birliğimiz Türk kooperatifçiliğinin yüz akıdır. Kooperatif ortakları olarak bizler ortak ve ali menfaatlerimiz etrafında bugün ki gibi bir ve beraber olabildiğimiz müddetçe Birliğimiz Türk kooperatifçiliğinin parlayan yıldızı ve yüz akı olmaya devam edecektir.” Dedi

“Tarihin en yüksek karlılık dönemi yaşandı”

Trakya Birliğin 2017/2018 iş yılı çalışmaları neticesinde, 65.102.377,99.- TL karla kapattığını belirten Sezen; “Bu karın 36.342.342,75.-TL’si ortak içi işlemlerden gerçekleşmek suretiyle bu alanda da tarihimizin en yüksek karlılık rakamına ulaşılarak ortaklarımıza dağıtılacak risturn rakamının daha anlamlı hale gelmesi sağlanmıştır. İnanıyorum ki ortaklarımızın da desteğiyle Birliğimizin bundan sonra da sergileyeceği başarılı çalışmalar çok daha müspet iş yılı sonuçlarına ve çok daha yüksek kar payı tutarlarına ulaşılmasını sağlayacaktır.” Dedi.

“Bu Başarımız Tesadüf değildir”

Görevden ayrılacağı son iş yılında böylesine başarılı sonuçlara imza atarak ortakların yağlık Ayçiçek ürününden elde ettiği kazancı alternatif ürünler arasında en yükseğe taşımanın gururu ve huzurunu yaşadığını ifade eden Sezen; “Görev yaptığım 16. Yılın  sonun da geldiğimiz bu noktanın tesadüf olmadığını uzun yıllara dayanan emek ve çalışmanın yanı sıra Birlikler açısından son derece kritik bir dönemeç olan yeniden yapılandırma dönemi sürecinde Trakya Birlik Yönetim kurulu

olarak ortaya koyduğumuz vizyon ve hedeflerin ne kadar önemli ye hayati olduğunu vurgulamak isterim.” Dedi.

“Rafine Yağ Satışımızı 150 bin tonun üzerine çıkardık”

Görevde olduğu 16 yıl boyunca Trakya Birliğin fabrikalarına yaklaşık 27 milyon Euro (Bugün ki değerle yaklaşık 175 milyon TL) yatırım yaparak fiziki alt yapılarını güçlendirdiklerini söyleyen Sezen; “Fabrikalarımızın kapasitelerini mevcut alt yapılarıyla uyumlu olarak olabildiğince yükselterek Türkiye’nin en önemli tesisleri haline getirdik. Bugün 2005 yılına kadar 160 bin ton olan kırma kapasitemizi ortalama 300 bin tona, 45-50 bin ton olan rafine kapasitemizi ise gerçekleştirdiğimiz bir dizi yatırımla 3 katından fazla artırarak 165 bin tona yükselttik. Tüm bu yatırımlarımız kadar ve belki de daha da önemlisi, doğru pazarlama satış politikaları ve idari yapılanmayla 48 bin ton seviyesinde teslim aldığımız rafine yağ satışlarımızı şu an yıllık 150 bin tonun üzerinde bir seviyeye taşıyarak ortaklarımızdan aldığımız ürünün tamamını işler ve mamul halinde satar hale getirdik.”dedi.

“Sezen’e Teşekkür Plaketi Verildi”

Konuşmaların ardından  “2003 yılından beri başarılı çalışmalarından ve üstün gayretlerinden dolayı Trakya Birlik Başkanı Rafet Sezen’e, Trakya Birlik adına Başkan vekili Hilmi Kahraman tarafından,  teşekkür plaketi takdim edildi. Kahraman burada yaptığı konuşmada; “2003 yılından veri sevgili kardeşim, yol arkadaşım, sevgili Trakya Birlik Başkanımız Rafet Sezen’e başarılı çalışmalarından ve üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz