Hoşgeldiniz  

Recep Gürkan; “CHP kendi adına ve halk adına çıkarabileceği en doğru adayı çıkardı”

admin | 11 Mayıs 2018 | BÖLGE, Siyaset, yaşam A- A+

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Edirne’de düzenlediği miting ile ilgili CHP İL Binasında basın toplantısı düzenlendi. Basın Toplantısına Edirne Belediye başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Çiğdem Gegeoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Kutay Özköse ve basın mensupları katıldı.

Bölgenin en büyük mitingi olduğunu belirten İl Başkanı Pekcanlı; “Katılım oranı çok iyiydi. Biz bu mitinge destek veren tüm halkımıza özellikle teşekkür ediyoruz. Ben 22 yaşından beri CHP’de aktif

siyaset yapıyorum. Böyle bir miting Edirne’de hiçbir zaman görmedim.  Bu kadar kısa sürede hazırlığın yapıldığı ve büyük katılımın olduğu miting ilk defa yaşanıyor.  4 Mayıs’ta alınan kararla Muharrem ince CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak duyuruldu. Bu karar parti içinde ve bizlerde büyük bir sevinç yarattı. İnandığımız ve kendi içimizden çıkan bir ismi halkımızın önüne Cumhurbaşkanı olarak sunulması bizi de çok mutlu etti.  Genel Başkanımızın  Sayın Muharrem İnce’yi açıkladığı Aday tanıtım töreninde, o salonda ağlamayan insan yoktu. Çok duygusal anlar yaşandı. Bakın dün Hakkari’de Muharrem İnce’nin mitingini izledim, aynı coşku orada da vardı. Demek ki CHP Genel Başkanı da doğru bir tercih yapmış, Örgütte doğru bir tercih yapmış ve örgütte de bütünlüğü sağladı. Buda bizi çok mutlu etti.  Önümüzdeki hafta  büyük ihtimalle adaylarımız belli olacak.  Dün partimize dönen Okan Gaytancıoğlu ile birlikte  17 tane adayımız var. 2 aday Ankara’dan müracaat etmiş. Bu toplantıyı yapmaktaki en büyük amacımız mitingde emeği geçen herkese teşekkür etmekti. Bütün örgütüme ve vatandaşlarımıza katıldıkları için teşekkür ediyorum “ dedi.

Recep Gürkan; “CHP kendi adına ve halk adına çıkarabileceği en doğru adayı çıkardı.”   

Daha sonra konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Uzun yıllar siyasetin içinde olan birisi olarak, bugüne kadar siyasi partilerin düzenlediği mitingleri ve yaptığı çalışmaları izlediğini belirterek; “Gerçekten Edirne’de hep bir efsane vardır. 1977 yılında ki Rahmetli Ecevit’in Selimiye meydanındaki mitingi bir efsanedir.  Bu miting, o mitingle eşdeğer bir miting oldu.” Dedi.

“ Mitingde 30 bine yakın kalımcı vardı”

Miting alanının yaklaşık olarak 100-110 bin kişilik bir kapasiteye sahip olduğunu ifade eden Gürkan, “Yani o alanı tamamıyla doldurmak için bir 100-110 bin civarında insan lazım. Biz orada güvenlik gerekçesiyle yolla alan arasındaki tel çitleri Belediye olarak güvenlik gerekçesiyle bir sıkışıklık olmaması için kaldırdık. Kaldırınca kitle kalabalık geriye doğru değil yana doğru yayıldı. Biraz sıcağında etkisiyle insanlar gölgelere kaçmayı tercih etti. Bakın orada özel bir restaurant ve düğün salonu var. Sadece onun bahçesinde arkadaşlar 750 kişi olduğunu saymış. Benim de gördüğüm mitingde 25 ila 30 bin arasında katılımcı vardı. Bazı farklı kaynaklardan da bunu teyit ettik. Tabi burada Edirne’lilere çok teşekkür ediyoruz. Tekirdağ’dan, Kırklareli’den, Çanakkale’den, İstanbul’dan da gelenler oldu. Bunların hepsini toplasanız % 10 yada % 15’tir. Ana kitle Edirneliler oldu. Mesela Enez’den sadece 12 minibüs geldi. CHP kendi adına ve halk adına çıkarabileceği en doğru adayı çıkardı. Şunu da çok büyük bir memnuniyetle söylüyorum. CHP’ye dışarıdan bakıldığında “siz kendi aranızda bölüksünüz” denir. Sayın İnce’nin adaylığı açıklandığından bu yana CHP, Tarihinde belki de olmadığı kadar bir aradadır. Bir tek olumsuz eleştiri yok, bir tek itiraz yok, bir tek mutsuz insan yok, çalışmalara bir tek katılmayan yok. Yani CHP’nin Türkiye’de ki bütün kadroları çok büyük bir sevinç, coşku ve inançla bu işe girdiler. İnanılmaz bir enerji ve sinerji var. İnanıyoruz ki CHP Olarak uzun yıllardır mücadelesini yaptığımız iktidara 24 Haziran seçimlerinde Muharrem İnce ile beraber kavuşacağız.” Dedi.

“İkinci Turda Muharrem İnce bu yarışı önde bitirecektir”

24 Haziran’da 1. Turu geçtikten sonra 8 Temmuz’da 2. Turda CHP adayının bu yarışı önde bitireceğine ve ipi göğüsleyeceğine yürekten inandığını söyleyen Gürkan; “Bütün göstergelerde bize bunu müjdeliyor. İnşallah ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olur. Çünkü önemli olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin kazanmasıdır.” Dedi.

Yerel ve ulusal medyanın başta olmak üzere hep birlikte yapılan çalışmalarla, Geçtiğimiz hafta Kakava etkinliklerinin görülmemiş bir katılım oranına şahit olduğunu belirten Gürkan; “ İnanılmak bir katılım oldu. Bunu birlikte başardık. Bazı işyerlerimiz, otellerimiz, restaurantlarımız maalesef turizmin  süreklilik arz eden bir sektör olduğunu unuttular. Yine gündelik kazanımlar ve gündelik menfaatlere yönelen arkadaşlarımız var. Bunu geçenlerde de söyledim. Yine söyleyeceğim. Bu şehrin başkanı olarak, Belediyesi olarak, diğer kurumlarla da bu arkadaşlarımız için ne gerekiyorsa hep birlikte onu yapacağız. Çünkü kimsenin bu kadar emeği, bir sefer 3 kuruş fazla para alacağım diye heba etmesine, bu kadar zamanı, enerjiyi ve emeği yok saymasına müsaade etmeyeceğiz.” Dedi.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,6847
EURO 6,5821
BIST 98.466,42
ALTIN 223,7986

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle