RECEP ZIPKINKURT AÇIKLAMA (1)

 

 

 

 

 

 

CHP’nin kongreler dönemi devam ediyor. Geçtiğimiz hafta merkez ilçe seçiminin yapılmasının ardından bu hafta sonunda da Edirne Merkez Kadın Kolları seçimi yapıldı.  Hafta içi aday olduğunu açıklayan daha önceki kadın Kolları Başkanı Reyhan Güzel tek liste olarak girdiği seçimde güven tazeledi. Yeniden Merkez İlçe kadın Kolları Başkanı oldu. Oylamaya katılan kadınlar oylarını üzerine gül konulmuş sandıklarda kullandılar.

            Bilindiği gibi geçen hafta gerçekleştirilen merkez ilçe seçimlerine bir bayanın getirilmesinden sonra bu hafta sonunda da Edirne merkez ilçe kadın kolları seçimi gerçekleşti.

RECEP ZIPKINKURT AÇIKLAMA (3)

 

 

 

 

 

Toplam olarak 968 kadın üyesi olan CHP kadın kolları bundan önce de kadın kolların başkanı olan Reyhan Güzel’i tek liste olarak girdiği seçimde tekrar başkanlık görevine getirdi.

Seçimde söz alan  Reyhan Güzel, tekrar aynı görev için talip olmadan mutlu olduğunu  belirterek,” Bugün tatil günü konuşmamı fazla uzatmak istemiyorum. Seçime büyük ilgi olduğu için mutluyum. Seçim sonunda görevimize kaldığımız yerden daha büyük azimle devam edeceğiz.

RECEP ZIPKINKURT AÇIKLAMA (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda daha sonra divan kurulu belirlendi. Divan başkanlığına Necibe Yıldız, katip üyeliklere ise  Reyhan Pajo,, yazmanlığa ise  Renginar Yıldız getirildi. Seçime başlamadan önce söz alıp konuşan Belediye Başkan Yardımcısı ve bir dönem Kadın kolları başkanlığı görevinde bulunan Çiğdem Gegeoğlu, partide kadın üye sayısının artmasından mutlu olduğunu söyledi.  Bugüne kadar geçen sürecin zorluğuna dikkat çekerek, “ zorlu geçen bu süreçte bazen çok yorulduk bazen ise sevinçle görevimizi yaptık. Bu görevimiz anında 3.5 yılı geride bıraktık. Bunda sonraki görev için ben Reyhan hanıma başarılar diliyorum. Önümüzdeki süreçte seçim gündemde değil. Onun için önümüzde geçen birkaç yılı çok iyi değerlendirmek zorundayız. Bu dönemde teşkilatımıza ağırlık vermek zorundayız. Bu süre zarfında kadınlarımızın partide daha etkin olması için çaba harcamalıyız.

Konuşmaların ardından seçime katılan bayanlar üzerinde gül bulunan oy sandıklarında oylarını kullandılar. Bu arada İl başkanlığı kongresinde oy kullanacak 113 kadın delegenin de belirlendiği seçimin sonucunda Güzel’in oluşturduğu Edirne Merkez İlçe Kadın Kolları yönetim kurulu şu isimlerden meydana geldi.

RECEP ZIPKINKURT AÇIKLAMA (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yönetim Kurulu asil üyeliklerine; Melike Arnavut, Bahar Birincibubar, Pervin Çavuntçu, Yasemin Evciler, Yurdanur Göktay, Selma Oluçay, Seçil Ural, Zühal Yurtsever,

YÖNETİM Kurulu Yedek üyeliklerine

Nurin Birgin, Özge Zazara, Süheyla Karadağ, Zeynep Yokuş, Seda Ünal, Mukadder Cancık, Ayşe Harmanköy, Ayşen Özkan.

Yönetim Kuruluna seçilen üyelerden Yasemin Evciler;partim için bu güne kadar hiçbir çıkar gözetmeden koşturdum.Bu görev bana daha fazla sorumluluk yükledi. Şimdi daha da çok mücadele etmem gerekiyor.Başkanımızla birlikte güzel bir ekip oluşturduk.Edirne için hayırlı olsun “Dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz