Hoşgeldiniz  

Saadet Partisi Edirne Milletvekili Adaylarını tanıttı

admin | 23 Mayıs 2018 | BÖLGE, Genel, Siyaset, yaşam A- A+

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim için Siyasi partiler Adaylarını belirlendikten sonra, seçime sayılı günler kala adaylarını basına ve kamuoyuna tanıtmaya başladı. Seçime Millet ittifakı adı altında CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ile giren Saadet partisi, Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne’de de seçmenlerin büyük desteğini almaya devam ediyor. Milletvekili seçimlerine Edirne ‘de iddialı bir kadro ile hazırlanan Saadet Partisi, İl Binasında düzenlediği basın toplantısı ile Adaylarını kamuoyuna tanıttı. Düzenlenen Aday tanıtım Törenine; Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Milletvekili Adayları, İl Başkanı Recep İriş, Merkez ilçe başkanı Şaban Kaya,  İl yönetim kurulu üyeleri, İlçe yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları ve çok sayıda partili katıldı.

Mustafa İriş; “Neyi, Niçin seçeceğimizi hassasiyetle düşünmeliyiz.”

Törende ilk konuşmayı yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş; 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri, Milletimize ve memleketimize hayırlı olsun.

Takdir edersiniz ki seçimler, millet hayatında çok büyük öneme haizdir. Müstesna işlerin başında gelir. Seçimler çok önemlidir. Neyi, Niçin seçeceğimizi hassasiyetle düşünmeliyiz. Bir memlekette; idare eden iktidar da olacak, muhalefet de olacak. Bunlar çok doğal şeylerdir. Asıl üzerinde durulması gereken konu, ülkeyi nasıl bir zihniyet yönetecek, işte bütün mesele budur.  Çok partili siyasi hayata geçeli 70 yıla yakın zaman oldu. Onlarca seçim yapıldı, onlarca hükümet kuruldu. Ama görüyoruz ki, taşlar bir türlü yerine oturtulamadı.  Maalesef, vatandaşlarımız arasında kardeşlik bağları bir türlü güçlendirilemedi. Sevgi ve hoşgörü iklimi oluşturulamadı. Aynı coğrafyada yaşadığımız, aynı tarihi paylaştığımız komşularımızla sıcak ve samimi ilişkiler kuramadık. Kendi kendine yetebilen bir ekonomiyi tesis edemedik. Hem insanlarımız, hem kuruluşlarımız, hem de devletimiz ezici borç yükünden bir türlü kurtulamadı.  Adaleti tesis edemedik. Hukukun üstünlüğünü değil, güçlülerin hukukunu hissettik. Açıkça gözüküyor ki artık güzel ülkemizde değişimin zamanı geldi. Saadet Partisi olarak, ülkemizin bütün insanlarını sevgi ile, şefkatle kucaklıyoruz. Herkese yetecek Sevgimiz var. Tekrar 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ederiz. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.” Dedi.

Ardından Milletvekili adayları adına konuşan Ali Demirkıran; 24 Haziranda yapılacak seçimlerin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Genel Başkanımız Bilge Başkan, Temel Karamollaoğlu’nun liderliğinde seçimlere giriyoruz. Değerli arkadaşlar; ülkemizin Saadet Partisinin siyasi anlayışına, hedeflerinin gerçekleşmesine çok ihtiyacı var. Çünkü Saadet Partisi demek, sevgi, barış, kardeşlik demektir.  Saadet Partisi üretmek demektir.Çalışanın, üretenin alın terinin karşılığını alması demektir. Saadet Partisi, yerli ve milli ekonomi demektir. Kendi kendine yeterli Türkiye’nin kurulması demektir. Saadet Partisi, herkesi sömüren faiz düzeninin ortadan kaldırılması için, tüm gücüyle çalışmak demektir. Saadet Partisi, hakça paylaşmak, adalet demektir. Her türlü haksızlığa karşı durmak demektir. Saadet Partisi,İslam ülkeleri arasındaki örülmüş duvarların kalkması, İslam Birliği demektir. Saadet Partisi, ahlaklı bir nesil, sağlam aile yapısı, güçlü devlet demektir.

Saadet Partisi, şahsiyetli dış politika demektir. Devlet ciddiyeti demektir. Günübirlik çekişmeler,  ülkemize ve insanımıza fayda getirmez. O onu dedi, bu bunu, dedi. Kimin hedefi ne, projesi ne? Bu sorunlar nasıl çözülecek? Bütçe her yıl açık veriyor,  dış ticaret sadece geçen yıl 77 milyar dolar açık verdi. Döviz her gün yukarı çıkıyor.” Dedi.  Daha sonra Milletvekili Adayları tanıtılıp, özgeçmişleri okundu.

Saadet Partisi Edirne 1. Sıra Mlv. Adayı ALİ DEMİRKIRAN kimdir?

1966 yılında Edirne’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Edirne’de tamamladı.Daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi.Tahmis Çarsısı’nda ve Bostanpazarı semtinde inşaat malzemeleri ticareti ile uğraştı.  Sosyal amaçlı birçok kuruluşta üye ve yönetici olarak görev aldı. Müstakil Esnaf ve Sanatkârlar Derneği’nin Edirne Şube Başkanlığını yaptı.1994 mahalli seçimlerinde belediye meclis üyesi adayı olarak başladığı siyasi çalışmalarına, Refah Partisi’nde Merkez İlçe yönetim kurulu üyeliği ve Merkez İlçe başkanlığı ile devam etti. Fazilet ve Saadet Partisinde İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Saadet Partisi Edirne 2. Sıra Mlv. Adayı Ayhan ÖZKAN kimdir?

1965 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde okudu. İstanbul’da tekstil ihracatı yapan firmalarda yönetici olarak çalıştı. 1996 yılında Keşan’a yerleşerek gıda toptancılığı işine başladı. Refah Partisi üyeliğinin ardından Fazilet Partisi ve Saadet Partisi kurucu üyesi oldu. Son olarak Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Keşan Belediye başkan adayı ve Milletvekili adayı oldu.  Evli ve 1 çocuk babası.

Saadet Partisi Edirne 3. Sıra Mlv. Adayı Mansur İRİŞ kimdir?

1982 yılında Edirne’de doğdu. İlk öğrenimini Edirne 50. Yıl İlkokulunda, Orta Okulu İstanbul Fazilet Lisesi’nde, Liseyi Edirne İlhami Ertem Lisesi’nde okudu. Yüksek öğrenimini Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Lise ve Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfında aktif sosyal çalışmalarda bulundu. 2006-2010 yılları arasında Saadet Partisi Gençlik Kolları Edirne İl Başkanlığı yaptı. 2010’dan beri de Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

Tarım ve Hayvancılıkla iştigal eden bir şirketin Genel Müdürlüğünü yapan adayımız, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Saadet Partisi Edirne 4. Sıra Mlv. Adayı Recai Taşkın kimdir?

1958 Yılında Uzunköprü- Harmanlı’da doğdu. İlköğrenimini Harmanlı’da  tamamladıktan sonra İstanbul’da yedek parça ticaretiyle iş hayatına girdi. Daha sonra kömür ticaretine başladı. Nakliyecilik yaptı. Market işletmeciliği ile ticari hayatına devam etti.  Harmanlı Spor takım kaptanlığının yanı sıra Harmanlı Spor Kulübü’nün başkanlığını yaptı ve kulübün amatör lige çıkmasında büyük katkısı oldu. Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşunda da görev aldı. Siyasi hayatına 1990 yılında, Refah Partisi Uzunköprü ilçe yönetim kurulu üyeliği ile başladı. Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde Uzunköprü ilçe başkanlığı yaptı. Belediye Başkan adayı oldu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

597 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle