Hoşgeldiniz  

Saadet Partisi Seçim Değerlendirme ve Hamle Toplantısı Yaptı

admin | 11 Temmuz 2018 | BÖLGE, DİNİ, ekonomi, Genel, Siyaset A- A+

Saadet Partisi, 24 Haziran seçimlerinin ardından “Seçim Değerlendirme ve Hamle Toplantısı” gerçekleştirdi. Ankara’da yapılan ve Saadet Partisi Milletvekili Adayları ile İl Başkanlarının katıldığı geniş katılımlı toplantıda, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri masaya yatırıldı.

Toplantının açılışında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinin ardından Saadet Partisi’nin izleyeceği yol haritası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıya, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Recai Kutan, Mustafa Kamalak’ın yanı sıra, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman ve Genel İdare Kurulu Üyeleri de iştirak etti.

SAADET PARTİSİ SİYASETİN VAZGEÇİLMEZİ

Toplantı ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Saadet Partisi olarak 24 Haziran seçimleri için ilkeli bir seçim çalışması yürüttük. Daha önceki seçimlerden farklı olarak E-mitinglerle genç seçmenlere ulaştık. Böylece, siyasetin vazgeçilmezi olduğumuzu gösterdik”  şeklinde konuştu.

ASALETİMİZİ BOZMADIK

Türkiye’nin normalleşmeye ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Av. Tekin, “bu seçimlerde Saadet Patisi teşkilatı ve adayları manen madden çok büyük azim ve gayret ortaya koydular. Üstün bir gayretle çalıştılar. Her türlü baskı ve engellemeye rağmen güzel bir çalışma sergiledik. Bayraklarımız indirildi, seçim bürolarımız  kırıldı, döküldü. Haksız propagandaya maruz kaldık. Bütün bunlara rağmen biz, asaletimizi bozmadık” dedi.

OY ADEDİ FARKLIDIR, O OYUN AĞIRLIĞI FARKLIDIR.”

Seçime giderken ülkemizin birinci meselesinin kutuplaşmayı önleme olduğuna dikkat çeken Av. Sinan Tekin,  “Seçim öncesi ülkemizde kutuplaşma meydana geldi. İnsanlar birbirine bakarken, dostça bir tavır sergilemiyordu.  Bunun çaresinin de kucaklaşma olduğunu söyledik. Türkiye’de barış ve huzurun teminatı Saadet Partisi’dir. Aldığımız oya bakarak kimse bizi tartmaya kalkışmasın. Oy adedi farklıdır, o oyun ağırlığı farklıdır” açıklamasını yaptı.

ŞİMDİ YENİ HAMLE SÜRECİNE BAŞLAYACAĞIZ

Av. Tekin,  seçim sonuçlarını titiz bir şekilde değerlendirdiklerini de belirterek, “Eksiklerimizi ortaya koyduk. Milletimizle çok hızlı bir şekilde kucaklaşmanın yolunu aradık. Bu istişarelerin ardından atılacak adımları atacağız. Seçim sonuçları bizim için yeni bir başlangıçtır. Aşk ve kararlılıkla yeni hamle sürecine başlayacağız” şeklinde konuştu.

347 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle