Saadet Partisi Proje Tanıtım töreni gerçekleşti. Saadet Partisi olarak Edirne’de çok güzel bir seçim dönemi geçirdiklerini ifade eden Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş yaptığı konuşmada; “Edirne’de nereye gitsek halkımız bizi güler yüzle, teveccühle ve coşkuyla karşılıyorlar. Bundan dolayı Edirne halkımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

Belediye yönetimine geldiklerinde yapacakları her işi o işin ehli olan insanlarla yapacaklarını ifade eden İriş; “Bir işin başarıya ulaşabilmesi için, o işi bilen, o işe hakim insanlarla yapılması gerekir. Bize emanet edilene yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Hiçbir işimizde, hiçbir hizmetimizde partizanlık ve ayırımcılık yapmayacağız. Her konuda adaletli davranacağız. İsraf etmeyeceğiz ve ettirmeyeceğiz. Edirne’nin derdi ne olursa olsun bu bizim işimiz değil, demeyeceğiz, Edirne’de yaşanan bir derdin mutlaka çözümünde bulunacağız ve çözüm yolu bulmak için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Edirne’yi geleceğe ve yarınlara taşıyacak Vizyon Projeleri açıklayan Belediye Başkan Adayı Mansur İriş’in Edirne ile ilgili önemli projeleri şöyle;

1-Toplam Kalite Yönetimi; Başarı, işini seven ve neyi nasıl yapacağını bilen kadrolar ile mümkündür.Bunun için hizmet içi eğitimlerin yapılması şarttır. İşte buradan başlayacağız. Toplam Kalite Yönetimi çerçevesinde, Belediyemizin yönetimini baştan aşağıya yenileyerek yeni bir yönetim anlayışı getireceğiz. Tüm Belediye Hizmetlerinin, iş ve süre tanımı yapılacak. Tüm hizmetler tanımlanan bu sürede gerçekleşecek.

2- Ticaret Koordinasyon Merkezi; Sivil Toplum Kuruluşları, iş insanları ve kamu kurumları ile birlikte Edirne’nin ekonomik kalkınması için projeler üreteceğiz. Bu sayede işsizliği azaltacağız.

3-İletişim: Belediye de işi olan vatandaşlarımızın işlerinin seri bir şekilde çözüme kavuşturulması amacıyla Belediye binasının girişine “Beyaz Masa” kuracağız. Kurulacak olan “Edirne İletişim Merkezi” ile,  İletişim Merkezimize İnternet üzerinden gelecek olan şikayetler veya talepler incelenerek en kısa sürede sonuçlandırılacaktır. Belediye Meclis Toplantı ve gündemleri halka açık olacak. İnternet üzerinden sürekli “anket” çalışması yapılacak. Ayrıca sosyal medya üzerinden mahalle sorunları ve teklifleri alınacak.

4-Altyapı: Şehrimizde altyapı çalışmalarını tam bir koordinasyon içerisinde yaparak “yap-boz” anlayışını ortadan kaldıracağız.  Uzun ömürlü düşünerek, önümüzdeki 100 yıl boyunca şehrin altyapısını kaldırabilecek Kanalizasyon ve Yağmur suyu toplama kanallarını inşa edeceğiz. Edirne’mizi her yağmurda oluşan su baskınlarından, çamur göletlerinden kurtaracağız.

5- Ucuz ve Temiz SU: Şehir suyu şebekesini asbestli (Kanserojen) borulardan acilen kurtaracağız.10 tondan az su tüketen evlere % 50 indirim yapacağız.

6-Hafif Raylı Sistem: Şehir merkezinden başlayarak Tıp Fakültesi’ne kadar “Hafif Raylı Sistem” kuracağız. Böylece hem  daha ucuz hem de insan haysiyetine uygun bir ulaşım sistemine kavuşmuş olacağız.

7-Gezinti – Yürüyüş ve Bisiklet Yolları: Şehrimizin mahallelerini birbirine bağlayan ve çarşı merkezine uzanan gezinti, yürüyüş ve bisiklet yolları yapacağız.

8-Döner Katlı Otoparklar: Çarşı merkezinde ve mahallelerimizde toplam 5000 araçlık, DÖNER KATLI MODERN OTOPARKLAR yapacağız. Caddeler ve kaldırımlar araç parkı olarak kullanılmayacaktır.

9-Turizm: Edirne’miz Turizm potansiyeli çok yüksek tarihi bir şehirdir. Şehrimize gelen turistlerin ziyaretlerini kolaylaştıracak her türlü tedbir alınacaktır.

10-Engelsiz Yaşam: Engelli Vatandaşlarımız için Koordinasyon ve Danışmanlık Merkezi açacağız. Edirne’mizde başta ulaşımda olmak üzere, engellilerimize engel olan tüm hataları giderip Engelsiz bir şehir kuracağız.

11-Kadınlar için El Emeği Atölyeleri: Kadınlarımıza yönelik eğitim, kültür, sanat atölyeleri kuracağız. Ürettikleri ürünlerin sergilenebileceği ve pazarlanabileceği imkanları sağlayacağız.

12-Madde Bağımlılığı ile mücadele Merkezi: Toplumsal bilinç sağlama, önleyici tedbirler alma ve rehabilitasyon çalışmaları konusunda hizmet vermek için Madde Bağımlılığı ile Mücadele Merkezi kuracağız.

Yaşam Alanları, Sportif hedefler, Ücretsiz Kullanım alanları önemli projelerin arasında yer alıyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz