Hoşgeldiniz  

Sağlıkçılardan Bowling Dostluk Maçı

admin | 22 Haziran 2017 | BÖLGE, Genel A- A+

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında “Sağlık İçin Hareket Et” sloganı ile hareketsizliğe dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla voleybol, futbol ve masa tenisi maçlarımızdan sonra 20.06.2017 Salı günü, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz takımları bowling dostluk maçında karşı karşıya geldi.

 

 

 

 

 

 

 

Yapılan dostluk maçına çok sayıda sağlık personeli katıldı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı bowling maçında birinci olan İl Sağlık Müdürlüğü takımından Acil Tıp Teknisyeni Hakan Yiğit Gündoğan’a ödülü, İl Sağlık / Halk Sağlığı Müdürü Dr.A.MuhsinKİŞİOĞLU tarafından verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bowling maçı vesilesiyle bir açıklama yapan İl Müdürü Dr.A. Muhsin KİŞİOĞLU; “Kronik hastalıkların ortak risk faktörlerinden birisi olan fiziksel hareketsizlik, dünya genelinde ölüme neden olan risk faktörleri sıralamasında dördüncü sırada yer almaktadır. Ülkemizde yapılan Kronik Hastalıklar Risk Faktörleri Araştırması’na göre ülke genelinde; kadınların %90’ı, erkeklerin ise %80’i yeterli ölçüde fiziksel aktivite yapmamaktadır.  Hareketsiz yaşam tarzının yaygınlaşması, obezitenin artmasına neden olan önemli faktörlerden biridir. Haftada 3-4 kez yapılan, 30-60 dakikalık orta şiddette fiziksel aktivite bile ruhsal ve bedensel sağlığımız üzerinde olumlu etkileri açığa çıkarmaya yeterlidir. Bireysel sağlığın ve dolayısıyla toplumsal sağlığın fiziksel aktivite alışkanlığı gibi eğlenceli, düşük maliyetli ve yüksek verimli bir alışkınlıkla korunması, giderek maliyeti yükselen ve ulusal bütçeden oldukça fazla pay alan sağlık harcamalarının azaltılması konusunda etkili bir araç olarak kullanılabilir. Günlük yaşamı mümkün olduğunca aktif geçirmek sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır. Daha fazla yarar elde edebilmek ve sağlığı koruyup geliştirebilmek için fiziksel aktiviteler düzenli olarak yapılmalı ve yaşamın bir parçası hâline getirilmelidir.Bowling sporu da kaslarda germe ve esneklik sağlayarak birçok kasın bir arada çalışmasını sağlayan bir fiziksel aktivite türüdür. Hareketsizliğe dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla voleybol, futbol ve masa tenisi maçlarımızdan sonra bowling dostluk maçımızı gerçekleştirdik. Herkesi sağlıklı bir hayat için hareketli bir yaşama davet ediyorum” dedi.

 

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,6883
EURO 6,5248
BIST 94.681,70
ALTIN 223,4356

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle