Hoşgeldiniz  

Şahin; Bağımsızlık ve Kurtuluş hareketini Mustafa Kemal başlattı”

admin | 10 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

DURSUN ALİ ŞAHİN

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı  şöyle, “

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 77. ’inci yılında sevgi, saygı ve şükranla bir kez daha anıyoruz.

Anadolu topraklarından başlayan bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi hiç kuşku yoktur ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde başarıya ulaşmıştır. Bu sebepledir ki Ulu Önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur.

Kurtuluş ve kuruluş yıllarında; karanlıktan aydınlığa geçişin, karışıklıktan düzene ulaşmanın ve bağımlılıktan özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve müdahalesi belirleyici ve tayin edici bir nitelik arz etmiştir. O’nun yüksek erdemi sayesinde Samsun’da atılan ilk adımla esaretin bariyerleri devrilmiş, meydanlardaki kahramanlıklarla mütecaviz emellerin surları delinmiş ve Cumhuriyet’in ilanıyla da milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir.

Atatürk; siyaset adamlığı, askeri kişiliği ve liderlik yeteneğiyle, Türk Milleti’nin önünde çok güzel bir örnektir. Yaptığı yenilikler ile Türk Milletine muasır medeniyetleri hedef göstermiştir. Bizim yolumuz da bu amaca ulaşmak için tıpkı O’nun yaptığı gibi milletimizle el ele, var gücümüzle çalışmak olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyetini bizlere emanet eden ve Türk Ulusunun gönlünde ölümsüzleşen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, rahmet, minnetle anıyorum”

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,7835
EURO 6,7151
BIST 98.073,18
ALTIN 228,8214

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle