DURSUN ALİ ŞAHİN AÇIKLAMA (3)

 

 

 

 

 

 

Tarım İl Müdürlüğünün yeni ziyareti sırasında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN, Edirne’nin ana caddelerine hız kontrol cihazı (Radar) sistemi kurulduğunu belirterek,  şehrimizin ana caddelerinde zaman zaman motosiklet sesleri ve hız yapan araçları görüyorsunuz. Bundan huzursuz olan insanlarımız konuyu sahipleniyorlar. Bunu dikkate alarak ilin araç trafiğinin yoğun olduğu 30 yerine hız kontrol cihazları yerleştiriliyor. Hız sınırını aşan araçlara 15 gün sonra ceza tutanağı geliyor” uyarısında bulundu. Bu hız yapan araçların gelirinin %30’u devlete %70’i ise belediyeye gelecek” dedi.

DURSUN ALİ ŞAHİN AÇIKLAMA (2)

 

 

 

 

 

 

 

ŞAHIN, bir süredir çalışmaları devam eden Havsa ilçesinde 500 dönümlük bir  alanı yarış pisti olarak düzenleneceğini  bunun için iki engeli de kaldırdıklarını,   gelecek yaz aylarında bu pistin hizmete gireceğini belirtti. ŞAHİN, “sürat meraklısı olanlar bu pistte istediği sürati yapabilecekler. Çamurlu alanın yer aldığı kamyonların yaraşacağı bir yer de olacak. Böyle bir Off Roat pistinin benzeri Balkan ülkelerinde de yok. Türkiye’de Formula -1, diye bir yer var. Bu çok üst düzeye hitap eden bir yer, bizimki orta sınıfa hitap edecek bir pist olacak. 30-40 lira verip arabanla bu alana gidip yarışacaksın, kendini ve arabanı test edeceksin.

Bunun turizm açısından Edirne’ye olumlu katkısı olacaktır. Benim her zaman dediğim gibi, Edirneli karadan da havadan da uçacak. Edirneli karadan, saatte 200 Km  hız yapan  trenle bir saatte İstanbul’a uçacak.

EDİRNENİN GELECEĞİ PARLAK

Havadan da sadece yurt içine değil Avrupa ülkelerine de uçak seferleri olacak. Edirne’nin geleceği parlak. Üç yıl sonra Edirne farklı bir il olacak. Turizm merkezi haline gelecek” dedi.

DURSUN ALİ ŞAHİN AÇIKLAMA (4)

 

 

 

 

 

 

 

ROMANLARI BİZ DAĞITMADIK KENDİLERİ DAĞILDI

Edirne’de kurulacak mehter takımında romanların yer almaması buna roman  müzik sanatçılarının yer almamasına  roman  davulcularının  tepki göstermesi  konusuna açıklık getiren Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN, romanların dağıtılması yolundaki iddiaya  romanları  dağıtmadıklarını Romanların kendilerinin dağıldığını belirterek, “ ben roman vatandaşlarımızın gönüllerini alacağım. Romanlar güzel hizmet yaptılar, fakat devamlı çalışma mümkün olmuyor toplum yararına çalışma programında bir yıl çalışanı daha sonraki yılda işe alman mümkün olmuyor. Bir yıl çalışanı tekrar işe almak için bir yıl geçmesi gerekiyor. Ben buna güvenerek işe almak istedim olmadı. Ben de zor durumda kaldım. Yasalar izin vermiyor. Bu durumu yeni öğrendim. Ben onların 10-12 tanesine iş buldum. Buraya gitmiyorlarsa Valinin bir suçu yok. Çimento yapan firmalarda iş buldum firma ile görüşmüşler. Bunların bir kısmı emekliydi. Bir bölümünün hakkını verdik. Bir bölümü çalışma programından maaşlarını aldılar.

DEVLET KADROLARINA SINAVLA GİRİLİYOR

Yeni işte çalışamadıkları için şikâyetleri bu yönden. Bizden kadro isteniyor. Kadrolar sınavla sağlanıyor. Sınavı kazanacaksın. Ondan sonra sizi devlet bir yere atayacak. Tüm atamalar sınavlar merkezden yapılıyor. Onlar ancak işçi statüsünde çalışabilirler. Romanlarımıza gereken yardımı yapacağım.” Dedi

Romanların kıyafetlerin elinden alındığı şeklinde sorulan soruya ŞAHİN, “ bunlar devletin parasıyla alınan 60 bin liralık kıyafetleri nasıl onlarda bırakabiliriz. Bunlar demirbaştır. Demirbaş olan  bir şeyi kişilere veremeyiz. B iz onların yerine başka kıyafetler veriyoruz” dedi.

DURSUN ALİ ŞAHİN AÇIKLAMA (1)