Hoşgeldiniz  

Şahin, engellilere verilen değer toplumun gelişmişlik göstergesidir”

admin | 03 Aralık 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin  Dünya Engelliler günü nedeniyle yaptığı açıklamada; “1992 yılında Birleşmiş Milletler aldığı bir kararla, 3 Aralık gününü “Uluslararası   Engelliler Günü” olarak ilan edilmiştir.

DURSUN ALİ ŞAHİN

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir insanın engelli olması; onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olmasına bir engel teşkil etmemektedir. Elbette sıkıntı ve zorluklar olacaktır; ancak her şeye rağmen yaşama sevinci hiçbir şekilde kaybedilmemelidir.  Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır.

İlimizde engellilere yönelik hizmetlerin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak, engellilerin bağımsız yaşam becerilerini geliştirmelerine destek olmak, kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak en önemli görevimizdir. Engelli vatandaşlarımızın toplumda kendilerine yer bulmaları; sosyal aktivitelere, iş hayatına, sanat ve kültür hayatına katılmaları için valilik olarak çeşitli projeler geliştirdik. İlk olarak Valilik makamına engelli vatandaşlarımızın kolay ulaşabilmeleri için asansör yaptık. Yine şehrimizde bulunan camilere engelli vatandaşlarımız için rampalar yaptık, Selimiye camisinde işaret dili ile hutbe uygulamasını başlattık. Hayata geçirdiğimiz bu uygulamalar tüm Türkiye’de örnek projeler olarak kabul gördü.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli vatandaşlarımızla ailelerine sağlık, mutluluk  diler; selam ve sevgilerimi sunarım.

 

 

663 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,4634
EURO 6,1556
BIST 92.050,05
ALTIN 211,6076

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle