Hoşgeldiniz  

ŞAHİN; “ halkımız en doğru kararı verir”

admin | 02 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Edirne Valisi dursun Ali ŞAHİN SAAT 11.00 de oyunu Alper YAZOĞLU İlkokulundaki  1072 nolu sandıkta kollandı oyunu kullanmadan önce  basın mensuplarına açıklama yapan ŞAHİN,  emekli  olduktan  sonra İstanbul’a yerleşmeyi düşündüğünü bu kentin kültür şehri olduğunu belirterek, “ Edirne’yi de çok seviyorum. 2018 yılında  Edirne’ye hızlı trenin gelmesiyle Edirneli hem karadan hem de havadan uçacak. Edirne’nin geleceği parlak orta sınıf için oxfort yapılıyor 500 dönümlük yere Balkanların en büyük oxfortu olacak. Hıdırlık Tabyasının 15-20 gün içinde açılışı yapılacak. Edirne turizm açısından gelişecek. Şöyle 50-60 milyon lira para olsa Edirne’deki turizm ikiye katlanır tarihi eserler biraz daha onarılır. Biz kendi imkanlarımız yapıyoruz. Biz  Edirne valiliği olarak vakıflar kadar iş yaptık. Şükrüpaşa anıtını teslim alacağız yetki geldi.

DURSUN ALİ ŞAHİN (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

SELİMİYE ÖNÜNDEKİ KAZI ÇALIŞMALARI KISA SÜREDE BİTECEK

Önümüzdeki hafta törenle devralacağız. Anıt çevresinin düzeni için 30 milyon para gerekiyor, onun projesini çizdirdik. Müzenin bahçesini  sanal  mezarlık yaptık. Edirne’nin en güzel mezar taşlarını oraya topladık muazzam bir şey oldu. Bir mezar taşı örneği için 12 bin lira ödedim. Selimiye önündeki çalışmalar hızlandırılacak  önümüzdeki haftalarda  alanda 180  kişi çalışacak. Sanırım 50 kişi de belediyeden var aynı anda  230 kişi kazı alanında çalışacak. İyi çalıştırılırsa ay sonuna kadar biter fakat iyi çalıştırılamıyor. Burasını Selimiye önü kapanmasın diye camlı yapmayı düşünüyoruz. Öyle yapılırsa gezinti alanı kalır . Şehirler meydanlarıyla  Edirne’de meydan yok” dedi

SON SÖZÜ HALK SÖYLEYECEK

Eşi ile birlikte oyunu kullandıktan sonra  basın mensuplarına açıklama yapan Vali ŞAHİN, Bu seçim sonunda ülkeye bir güzellik ve uğur geleceğini umduğunu belirterek, “ Bugüne kadar parti liderleri konuşarak kendilerini İfade ettiler. Bugün sandıkta tercih zamanı halkındır. En güzel tercihi halkımız yapacaktır. Halkın dediğinin olduğu bir gündeyiz. İnanıyorum ki akşam halkımız  hepimizin yüzünü güldürecek bir karar verecek biz halkımıza  inanıyor ve güveniyoruz, bu seçimin  Önce Edirne’ye, Türkiye’ye ve dünya barışına  hayırlar getirmesini diliyoruz. Bu arada herkesin oylarını mutlaka kullanmasını istiyorum.

DURSUN ALİ ŞAHİN (2)

540 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle