Hoşgeldiniz  

Şallı, “Eğitim her bireyin hakkıdır”

admin | 16 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Roman Gönüllüleri Eğitim Derneği  Başkanı Turan Şallı yaptığı açıklamada  “Eğitim her bireyin hakkıdır” düşüncesinden yola çıkarak ülkemizin eğitim alanında en geri kalan bireylerin arasında yer alır romanlar. Bu inançla çıktığımız yolda, romanlara yönelik çok sayıda okumu-yazma kursları gerçekleştirdik. Edirne Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütmüş olduğumuz bu kurslarımıza istekleri doğrultusunda roman olmayanları aldık. Kimseye ayrımcılık yapmadık.

kurs2

 

 

 

 

 

 

Romanların eğitimsizlik oluşları ile birlikte sosyal uyum sorunları yaşayan bu insanlarımızın bazı düşüncelerini kırmak için elimizden gelen çabayı gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Değişik sorunlarla karşılaşan romanlar yeteri kadar eğitimin içinde olamadığından kimi okuma-yazma öğrenemedi veya ilkokulu terk sorunları yaşamıştır. İşe girebilmenin önündeki ilkokul diploması olmaması ve öğrenmesi kapsamındaki ilk engeli kaldırılması için yetişkinlere yönelik 2015 yılı içindeki son kursu da bitirmiş bulunmaktayız. Derneğimiz yeni sosyal projelerin geliştirilmesi kapsamında yeni bir proje ekibi kurma kararı almış bulunmaktayız. 4 yıldır sürdürmüş olduğumuz yetişkinlere yönelik okuma-yazma kurslarına ara veriyoruz.

Bu tür kurslarda bizlerden desteğini esirgemeyen Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Recep Kozan’a ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Özcan’a teşekkür ediyoruz”dedi

kurs

745 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle