Hoşgeldiniz  

Sanayi sitesinin yeni başkanı “Erol Özçakır”

admin | 13 Mayıs 2018 | BÖLGE, yaşam A- A+

1.Küçük Sanayi Sitesi Olağan Genel kurulu Sanayi Sitesi Sosyal tesislerindeki Keyif Düğün Salonunda büyük bir katılımla gerçekleşti.

2 adayın yarıştığı kongrede üyelerden mevcut başkan Erol Özçakır’a tam destek geldi. Özçakır 161 oy alarak, büyük bir farkla seçimi kazanıp yeniden 1. Küçük Sanayi sitesinin başkanı seçildi.

304 üyesi bulunan ve 2 adayın yarıştığı 1. Küçük Sanayi Sitesi Olağan kongresine, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun, ETSO Ticaret Sicil Müdürü İsmail ESER, Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ayhan Can,  Yeni Sanayi Sitesi Başkanı Fikret Üstev, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Birol Özbaş, STK ve oda temsilcileri ile birlikte üyeler katıldı.   Açılış konuşmasını Mevcut Başkan Erol Özçakır yaparak, Kongrenin tüm üyelere hayırlı uğurlu olmasını diledi. Daha sonra Divan Başkanlığı oluşturuldu Divan Başkanlığına Birol Öbaş seçildi. Ardından Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal marşı okundu.

“Yine aynı sözümüz geçerli siz istemediğiniz sürece sözümüzün arkasındayız.”     

Gündemin 4. Maddesine geçmeden önce Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Seçime giren 2 adaya da başlarılar dileyerek konuşmasına başlayan Gürkan, “Bundan 4 yıl önce seçim döneminde sanayi sitesini gezerken size bir söz vermiştim. Demiştim ki , “Sanayi esnafının istemediği hiçbir şeyi yapmayacağız. İstediği bir şey olduğunda da hep beraber planlayacağız, çalışacağız ve mücadele edip bunu gerçekleştireceğiz.” Tabi neyi kastettiğimi biliyorsunuz. “Her iki sanayi sitesinin de yerinin değiştirilmesi.”  Bugüne kadar sizden bu anlamda bir talep gelmedi bizde size verdiğimiz söz kapsamında bu bağlamda bir harekete geçmedik ve bir çalışma yapmadık. Yine aynı sözümüz geçerli siz istemediğiniz sürece sözümüzün arkasındayız. Elbette Sanayimizin artık Edirne’ye yetmediğini özellikle kiracı konumundaki arkadaşların yer taleplerinin olduğunu, dükkanlarımızın yenilenmeye, modernizasyona özellikle bazı sektörlerde ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Ama

bu konuda karar verici ben değil, esnafımız ve onların temsilcileri olan sanayi yönetimleridir. Siz ne zaman “başkanım biz şunu istiyoruz, biz yenilenmeyi, modernizasyonu istiyoruz, biz yeni sanayi yeri istiyoruz” derseniz, altını çizerek söylüyorum Belediye Başkanınız olarak ben sizinle çalışmaya hazırım. Her türlü konuda önünüzü açmaya hazırım. Ama siz “biz böyle kalmak istiyoruz, yerimizden memnunuz” dediğinizde de buna da saygımız var, hep beraber burasını daha güzelleştirmeye hazırız.” Dedi.

“2.El Oto Galericileri en kısa zamanda şehir dışına çıkacak”

Her iki sanayi yönetiminin de belediyeden 2.el oto galericileri için yer talep ettiklerini söyleyen Gürkan; “Her iki sanayi yönetimi ve başkanları da bizden 2.el oto galericileri için dışarıda toplu bir yer yapmamızı istedi. Sanayi içinde yarattıkları sıkışıklığın son bulması adına bununla ilgili bir çalışma başlattık. Hem Fikret hem de  Erol usta ile birlikte konuştuk. Şu anda 2-3 yere bakıyoruz. Bunun üzerinde çalışıyoruz. İnşallah en kısa zamanda bir 2. El Galericiler sitesi alanı yaratarak bütün arkadaşlarımızı, hem sanayilerdeki hem de Edirne içindeki tüm 2.el oto galericilerini şehir dışına yapacağımız yere alarak, hem sanayilerimizi hem de şehir trafiğini daha da rahatlatmış olacağız” dedi.

 

Gündem maddelerinin okunması ve oylanmasının ardından seçime geçildi. Genel kurulda seçime giren 2 aday Nihat Güray (sarı liste) ve mevcut Başkan Erol Öçakır (beyaz liste)  birbirine başarılar dileyerek ilk oy kullanan isimler oldu.

Oy kullanma işlemi sona erdikten sonra sandıklar açıldı. Yapılan sayımda kullanılan 242 oydan 1 oy geçersiz sayılırken,  seçime sarı liste ile giren Nihat Güray 80 oy, mevcut başkan Erol Özçakır 161 oy aldı. Sonucun açıklanmasının ardından üyeler Özçakır’ı tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Özçakır; “Davamıza sahip çıkan üyelerimize teşekkür ediyorum”

Yeni Başkan Erol Öçakır gazetemize yaptığı açıklamada; güzel bir kongre süreci yaşadık. Bugün buraya oy kullanmaya gelen üyelerimize teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Sanayi sitemiz için hizmetlerimiz kesintisiz olarak devam edecek. Bu dava bizim davamız. Tüm üyelerimize davalarına sahip çıktıkları için ayrıca çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

970 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3243
EURO 6,0497
BIST 98.454,88
ALTIN 219,2784

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle