Hoşgeldiniz  

Sarıkamış Şehitlerimiz Edirne düzenlenen törenle anıldı

admin | 07 Ocak 2019 | BÖLGE, Genel, yaşam A- A+

Şehadetlerinin 104. yılında; Allahuekber Dağları’nın kardelen çiçekleri,   Sarıkamış Şehitlerimiz Edirne’de düzenlenen yürüyüşle anıldı.

Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve daire müdürleriyle öğrencilerden oluşan kalabalık, yaklaşık 5 kilometre yürüyerek Atatürk Anıtı’na geldi. Atatürk Bulvarı’na ay- yıldızlı berelerle çıkan grup, ellerinde ‘Gençlik şühedanın izinde, Sarıkamış’ yazılı pankart taşıdı.

Atatürk Anıtı’nda Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Edirne Gençlik ve Spor Şube Müdürü Zekeriya Bayrak, ”Sarıkamış bu milletin asil ve cesur evlalarının destanıdır. Sarıkamış Mehmetçiğin her şart altında irade, cesaret ve disiplinden oluşan karakterini nasıl muhafaza ettiğini tarihe altın harflerle yazdığı yedir. Sarıkamış cennete yürümenin adıdır. Kışın ortasında Allahuekber dağlarında çekilen çilenin bir anlamı vardı. Bastığımız topraklara kanını ve canını hiç çekinmeden feda etmiş şehitlerimizin bir aşkı vardı. Sevdası vardı. O sevda vatanıydı, milletiydi, diniydi, kutsal değerleriydi. Şartlar ne olursa olsun yokluğa sabrı olmayanın varlığa şükür için imkanı olmaz. Sarıkamış aynı zamanda azmin, sabrın ve sebatın göstergesidir.” diye konuştu.

Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm tarafından Sarıkamış şehitleri için dua okurken, kapanış programında Edirne Kızılay Şubesince katılanlara sıcak çorba dağıtıldı.

 

250 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle