26 Mart Balkan Şehitlerini Anma Günü kapsamında 22.03.2019 Cuma günü Cuma namazı öncesi Selimiye Camii’nde vatanı için canını feda eden tüm aziz Şehitlerimiz için Mevlit programı düzenlendi.

Selimiye Camii’nde gerçekleşen Mevlit Programına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Yakınları ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, bugün minarelerin altında hür ve bağımsız şekilde yaşamayı şehitlere borçlu olduğumuzu ifade ederek, Önümüzdeki hafta 26 Mart Balkan Şehitleri yıldönümü. 18 Mart ve 26 Mart ile beraber başta şehitlerimiz olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nda, Balkan Savaşları’nda, Çanakkale’de, Güneydoğu’da terörle mücadele kapsamında, Kuzey Irakta, Doğu ve Güneydoğu’da tüm şehitlerimiz için mevlidi şerif okutup kendilerine dua ediyoruz. Eğer bugün biz burada toplanabiliyorsak ve bu minarelerin altında hür ve bağımsız şekilde yaşayabiliyorsak bunu aziz şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Allah hepsinden razı olsun diye konuştu.

Mevlit programının ardından, kılınan Cuma Namazı sonrası Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde görevli ASDEP Personelleri tarafından Mevlit Şekeri ikramında bulunuldu. Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarımızı ile birlikte öğle yemeği yenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz