Hoşgeldiniz  

SEZEN dünya toprak gününün kutladı

admin | 05 Aralık 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Ak PARTİ Edirne Milletvekili Rafet SEZEN 5 Aralık toprak günü nedeniyle  yaptığıaçıklamada, Topraklar bitki örtüsü ve tarımın temelini oluşturduğunu belirterek, “. Toprakların korunması tabi kaynakların sürdürülebilir yönetimi ve gıda güvenliğinin sağlanması için erozyonla mücadele edilmesi zorunludur. Toprağı erozyona karşı koruyan en önemli etken bitki örtüsüdür. Ormanların, toprak erozyonunu azaltıcı, hatta tamamen engelleyici etkileri olduğu, çeşitli araştırmalarla ortaya konmuştur.

RAFET SEZEN

 

 

 

 

 

 

 

 

Birleşmiş Milletlerin 2015 yılını Uluslararası Toprak yılı ilan etmesinden dolayı toprağa yönelik farkındalığı arttırmak çok önemlidir. Tarım Arazisinin ekonomik şekilde kullanılması korunması ıslahı erozyona duyarlı alanların tespiti tarım dışı kullanımlar için alternatif alanların belirlenmesi tarım arazilerinin tarım dışı kullanımının önlenmesi amacıyla birçok proje yapılmış ve arazi kullanım planlaması hedeflenmiştir.

Toprağın hem üreticileri hem de tüketicileri ilgilendiren çok önemli bir konu olduğunu vurgulayan Sezen yaşam kaynağı toprağımızı korumak zorundayız dedi.

ATATÜRK DEVRİMLERİNİN EN ÖNEMLİSİ  KADINLARA SEÇME SEÇİLME HAKKI VERİLMESİDİR

Aynı zamanda  5 Aralığın Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilmesinin 81’inci yıldönümü olduğunu söyleyen Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet SEZEN Atatürk devrimlerinin en önemli hedeflerinden birinin kadınların sosyal ve kültürel alanlarda erkeklerle eşit haklara sahip olması olduğunu belirtti. Türkiye’nin kadına seçme ve seçilme hakkını vermesi ve bu konuda yaptığı yasal düzenlemelerbirçok Avrupa ülkesinden daha öncegerçekleştirilmiştir.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK Türk kadınına verdiği önemi bir konuşmasında“Bir milletin yalnız erkeklerinin ilerlemesiyle o millet yükselemez. Çünkü eğer kadın aynı ölçüde ilerleme hâlinde olmazsa erkeğin yükselmesi mümkün değildir.” demiştir.

Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet SEZEN Ak Parti Hükümetleri döneminde meclise her zaman en yüksek kadın katılımının Partisinden olduğunu belirterek toplum temelini oluşturan kadınlarımızın bu anlamlı günün en kalbi duygularımla kutluyorum dedi

 

 

720 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,2949
EURO 5,9997
BIST 102.700
ALTIN 225,4439

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle