Hoşgeldiniz  

Edirne BİL Koleji’nin açılışı ertelendi…

admin | 13 Temmuz 2018 | BÖLGE, Eğitim, yaşam A- A+

Bilgi, iletişim ve lisan kelimelerinin ilk harflerinden oluşan Bil okullarının Edirne kampüsü’nun 2018-2019 eğitim öğretim yılına yetişemediği açıklandı.  Edirne Ajans haber merkezinin edindiği bilgilere göre okulun açılışının 1 yıl ertelendiği ifade edildi. Konuyla ilgili Bil koleji yöneticilerinden herhangi bir resmi açıklamanın su ana kadar yapılmadığı gelen haberler arasında.

Gün içinde Edirne gündemine ilk düşen haberlerden en önemlisi de 2018-2019 eğitim /öğretim yılına başlamasına kesin gözüyle bakılan Bİl Koleji Edirne kampüsünün açılışının ertelenmesi oldu.

 

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Bil okulları Genel  Müdürü Orhan Doğan ve Bil okulları Edirne kampüsü eğitim kadrosu ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen Basın toplantısında konuşan Bil Okulları Genel Müdürü Orhan Doğan, Edirne Bil okullarının 2018-2019-  Eğitim -öğretim yılına yetişeceği açıklamıştı..

Basın Toplantısına Okulun üst düzey yöneticileri ile tam kadro katılan BİL Koleji ailesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına hazırız mesajı vermişti.

40 bin metrekare kapalı alanı ile Türkiye’nin en büyük 2. Kampüsü olan Edirne Bil koleji’ne on kayıt yaptıran velilerin olumsuz  haberi alır almaz arayış içersine girdikleri ve bazı velilerin eski okullarına yeni kayıt yaptırdıkları ifade edildi

Geçtiğimiz Mayıs  ayında düZenlenen basın toplantısında önemli mesajlar verilmişti…

 

“Edirne Bil Koleji’nin 15 AĞUSTOS’ta bütün resmi dosyalarını Bakanlığımıza göndereceğiz”

Okul inşaatının oldukça düzenli ve sistemli olarak ta yürüdüğünü ifade eden Dağhan; “Şu anda inşaatımız toplam alanının % 35’i tamamlanmış durumdadır. Geriye kalan zaman gelecek dönemdeki zamanımızla denk düşecek büyüklükte bir orantısal olarak iş aksiyon planına sahiptir. Ben burada bunun sözünü verebilirim. 15 Ağustos’ta bütün resmi dosyalarını Ankara Bakanlığımıza göndereceğiz. Bakanlığımız da bu konuda çok ciddi çalışmalar yürütüyor. Özellikle Özel Okullar daire Başkanımız, Milli Eğitim müsteşarlarımız bu hassas dönemden geçtiğimizi ,Türkiye’deki özel okulculuk yapılanmasının her geçen gün arttığını bildiğinden dolayı mesaiye kalarak bütün dosyalarımızı işlemlerden geçirmek üzere de çok güzel tedbirler aldıklarını biliyorum. Ben huzurlarınızda kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum.” denilmişti.

 

“Edirne BİL Koleji 2018 – 2019 Eğitim- Öğretime başlıyor” mesajının verildiği ve geçtiğimiz Mayıs ayında Margi Hotel’de düzenlenen basın toplantısına İstanbul Aydın Üniversitesi BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan, BİL Okulları Eğitim Planlama ve Ölçme Değerlendirme Koordinatörü Nihal YÜCEL, Bil Okulları Anaokulları Koordinatörü Büşra Şahin, BİL Okulları Ortaokul Koordinatörü Ayşe Gül Büyüksaraç, BİL Koleji Anaokul ve İlkokul Müdiresi Bengü Boyacıoğlu, BİL Koleji Anadolu ve fen lisesi müdürü Tamer Çetin, BİL Koleji Orta okul müdürü Elif Saçak, Mimar Birtan Demir,  Yatırımcı Mehmet Demir, Yatırımcı Ali Demir, Şantiye Şefi Yük. İnşaat Mühendisi Samet Pehlivantürk ve basın mensupları katılmıştı.

Basın Toplantısına Okulun üst düzey yöneticileri ile tam kadro katılan BİL Koleji ailesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına hazırız mesajı vermişti.

 Bütün yatırımlarını eğitime yapmış Türkiye’deki tek holding olan Bil Holding den konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

 

Edirne Ajans Medya Grubu Yöneticilerinden Necmi Engin’in “Bil Koleji 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılına yetişecek mi?” sorusu üzerine cevap veren BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan; “1 Ağustos 2018 okulun resmi olarak onay sürecinin başlatılacağı, 15 Ağustos’ta bu onay süreçlerinin Bakanlığa gideceği ve yaklaşık olarak ta 20-27-30 Ağustos’a kadar da Bakanlıktan onayımızı alacağımız süreç olarak ta yapılandırdık. Bakanlık bu konuyla ilgili ciddi tedbirler almıştır. Artık Ankara’da dosya beklemiyor. Biz şu anda Türkiye’de 14 tane yeni kampüs yapıyoruz. İçlerinde Edirne’nin de bulunduğu bütün operasyonu aynı anda yönetiyoruz. Bizim gibi yatırım yapan çok daha farklı sektördeki bir çok arkadaşımız var. Onlarda bu yatırımları yapıyor. Aynı şekilde Bakanlık ta bunu bildiği için ona göre tedbir alıyor. Artık bu süre 1 ay gibi kısaldı. Bizim oradan da bir kazancımız var.” Demişti…

1319 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle