Sporla hayata mahalleden sahaya (4)

 

 

 

 

 

 

Edirne Valiliğinin himayesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Sporla Hayata Mahalleden Sahaya Projesi tüm hızıyla devam ediyor.  Dezavantajlı gruplara yönelik olarak yürütülen projede 332 çocuk Badminton, Voleybol, Masa Tenisi ve Futbol branşlarında etkinliklere katıldı.

Sporla hayata mahalleden sahaya (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Düzenlenen etkinliğe çok önem veren ve yakından takip eden Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, düzenlenen etkinliklerde dereceye girenlere ödüllerinin verildiği törene katıldı.  Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda düzenlenen müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere ödüllerini verdi. Vali Şahin burada yaptığı açıklamada, “Edirne Valiliği olarak dezevantajlı gruplara yönelik birçok projeyi hayata geçirdi. Bu güzel etkinlikte bunlardan bir tanesi.  Menzilahir, Umurbey, Gazimihal, Süpürgeciler, Papazoğlu, ve Karaağaç mahallelerinden yüzlerce gencimiz bu etkinliklere katıldılar.  Ben emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Sporla hayata mahalleden sahaya (1)

 

 

 

 

 

 

 

                          SPORLA HAYATA MAHALLEDEN SAHAYA PROJESİ

Edirne de Roman Kökenli vatandaşlarımızın ağırlıklı olarak yaşadığı mahallelerde ikamet eden  09 -16 yaşları arasında ilköğretim çağında olan  dezavantajlı çocuk ve gençleri spora yönlendirerek sporu sevdirmek, alkol sigara uyuşturucu kumar gibi kötü alışkanlıklardan korumak, ruhen ve bedenen  sağlıklı vatanını ve milletini seven bireyler yetiştirerek, kültürel etkileşimlerini sağlamak ve hoşgörü anlayışını geliştirmek, sosyal dışlanmaların önüne geçerek, roman çocuk ve gençlerin toplumla uyum sağlamalarını kolaylaştırmak üzere İl Müdürlüğümüz tarafından 2012 yılından itibaren “Sporla Hayata Mahalleden Sahaya Projesi” uygulanmaktadır.

Sporla hayata mahalleden sahaya (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu proje süresince badminton, voleybol, masa tenisi ve futbol branşlarında Menzilahir ve Umurbey mahallelerinde 180, Gazimihal mahallesinde 70, Karaağaç mahallesinde 35 Yıldırım mahallesinde 27 Papazoğlu mahallesinde 20 olmak üzere toplamda 332 dezavantajlı çocuğumuz spor ve diğer kültürel aktivitelere erişimi kolaylaştırılmıştır.

Sporla hayata mahalleden sahaya (2)

 

 

 

 

 


Sporla hayata mahalleden sahaya (6)