SUİÇMEZ; muhtarlarla yapılan balkan gezisini değerlendirdi (2)

 

 

 

 

 

 

İl Genel meclisinin 11. Toplantısının 14.ci bileşiminde ilk olarak Plan ve Proje Müdürlüğünün  bütçesi görüşüldü. Edirne  Plan ve Proje Müdür vekili Erdal  Diz konu hakkında bilgi verdi  daha sonra söz alan  Keşan CHP Meclis üyesi  Erdinç Can, AK Parti  Meriç İl Genel meclis üyesi  Mehmet Gürpınar, İlçelerinin kurtuluşu hakkında bilgi verdi  ve kurtuluş  yıldönümünü kutladı.

SUİÇMEZ; muhtarlarla yapılan balkan gezisini değerlendirdi (1)

,

 

 

 

 

 

 

Öncelikle Keşan ve Meriç ilçelerimizin bizde kurtuluş yıldönümünü kutluyoruz. Edirne köylere hizmet getirme birliği olarak geçtiğimiz hafta cuma günü ve dün olmak üzere bir Balkan turunu muhtarlarımızla gerçekleştirdik. Kısaca o geziden bahsetmek istiyorum. Öncelikle Büyük Önder Atatürk’ün sokaklarında dolaştığı belkide bahçesinde top oynadığı koridorlarında dolaştığı Manastır’dan, Atatürk Askeri Lisesi’nden, hepinize kucak dolusu selamlar getirdik. Şairler şehri Ohrid’ten selamlar getirdik. Balkanların merkezi Üsküp’ten selamlar getirdik. Priştine Kosova Edirne Fatihi 1. Murat Hüdavendigar hazretlerinin ruhuna şad olsun. Oralardan selamlar getirdik. Her tarafı şu anda bir Osmanlı kasabası Prizren’den, kısacası hepimizin dedelerinin geldiği bu diyarlardan herkese selamlar getirdik. Gitmeyen arkadaşlarada inşallah en kısa zamanda Cenabı Allah gitmeyi nasip etsin.

20 muhtarımızı götürdük. Buralarda hangi kasabasına, hangi sokağına girsek bir ecdat yadigarı Osmanlı’nın ve Osmanlı’nın son döneminin belkide Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı yerde buraları görme imkanımız oldu. Muhtarlarımızdan bunların karşılığını aldık. Memnuniyetlerini dile getirdiler. En azından bugüne kadar buralara çıkmamış arkadaşlar bir kıyaslama bir değerlendirme yaptı. Eğer gitmeyen arkadaşlar varsa mutlaka en azından kendi ülkenizin gücünü Türkiye Cumhuriyeti’ninin gücü ve Türk’ün gücünü görebilmeleri için mutlaka buraları gezmeleri gerekir.  Her tarafı hala buram buram bizim ecdadımız dedelerimizin gezdiği topraklarda hala o ecdadın büyük izleri görünüyor. Ben sizlerle bunları paylaşmak için söz aldım. Başta sayın Valimize, Genel Sekreterimize, Genel Sekreter Yardımcımıza bize bu konuda yardımcı oldukları için bütün muhtarlar adına ve bu kafileyle giden Recai abimiz yanımızdaydı, Ahmet abimiz yanımızdaydı bunlar adına kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

 


SUİÇMEZ; muhtarlarla yapılan balkan gezisini değerlendirdi (4)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz